Pod hasłem „Każdy jest ważny” w niedzielę 11 czerwca ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia. Weźmie w nim udział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Episkopatu Polski. Objął on patronatem honorowym to wydarzenie. Przesłanie do uczestników i organizatorów skierował papież Franciszek.

Tegoroczne hasło „Każdy jest ważny” ma na celu podkreślić, iż Marsz dla Życia opowiada się za każdym życiem ludzkim niezależnie od wieku, zdrowia, płci czy poglądów politycznych. Zadaniem Marszu jest łączenie wszystkich, którzy chcą budować „cywilizację życia”, o której wspominał św. Jan Paweł II.

– Ważne jest również wsparcie dla tych, którzy są najsłabsi w społeczeństwie, którzy w jakikolwiek sposób mają trudności z realizowaniem swojego życia zgodnie z wyznawanymi wartościami. Możemy tu wymienić chociażby kobiety w ciąży z potencjalnie chorymi dziećmi, czy też rodziców wychowującymi niepełnosprawne dzieci. – mówią organizatorzy.

Na rozpoczęcie Marszu słowo do uczestników skieruje abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Odczytane zostanie również przesłanie papieża Franciszka. Ojciec Święty zapewnia w nim o duchowej jedności z organizatorami i  uczestnikami Marszu, „którzy pragną w ten sposób zamanifestować swój szacunek dla człowieka, dla jego prawa do życia do wszechstronnego rozwoju, niezależnie od wieku, płci czy poglądów politycznych”.

Spotkanie rozpocznie się festynem rodzinnym o godz. 14.30 na pl. Wolności w Poznaniu. O godz. 15.45 wyruszy przemarsz do katedry poznańskiej, w której odprawiona zostanie Msza św.

Dzień wcześniej o godz. 18.00 w kościele pw. św. Rocha odbędzie się czuwanie modlitewne połączone z błogosławieństwem kobiet spodziewających się narodzin dziecka.

Koordynatorem poznańskiego marszu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Fundacja Otoczmy Troską Życie, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej.

Marsz dla Życia/BP KEP

Fot. ilustracyjne: K. Superczyński