We wtorek 11 lipca od godz. 19.00 do 22.00 na barce „Nimfa”, zacumowanej przy bulwarach wiślanych pod Wawelem, i na brzegu Wisły krakowianie będą modlić się o pokój dla Europy targanej zamachami terrorystycznymi. W tym czasie wolontariusze będą kwestować na Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla szpitala św. Ludwika w tym syryjskim mieście.

Wszystkim, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, franciszkanie przekażą obrazki z relikwiami Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy nie ulękli się terrorystów i pozostali do końca z Indianami, którym posługiwali w Peru. Wtedy też będzie można przystąpić do krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem, której patronują wyniesieni na ołtarze zakonnicy.

Inicjatywa organizowana przez wspólnotę „Chrystus w Starym Mieście” rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa z udziałem franciszkanów z Polski i Ameryki Łacińskiej.

Bezpośrednio po Eucharystii przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koncertem uwielbieniowym prowadzonym przez zespół Jaspis.

Na barce będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Quo vadis, Europo?”, prezentującą zdjęcia z zamachów terrorystycznych, oraz wystawę „Aleppo dzisiaj”.

jms