Tegoroczna nagroda TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka została przyznana Katolickiej Agencji Informacyjnej. Nagrodę z rąk bp. Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski odebrał Marcin Przeciszewski, wieloletni Prezes KAI.

Katolicka Agencja Informacyjna została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 1993 r. „Agencja ta od 25 lat wiarygodnie informuje na temat życia Kościoła, jego stanowiska w ważnych w kwestiach społecznych, promuje jego działalność poprzez konferencje i różne spotkania dziennikarskie. Spełnia ważną rolę edukacyjną – edukując grono dziennikarzy w zakresie wiedzy o Kościele. Z serwisu Agencji korzysta 150 redakcji różnych mediów: prasy, radia, telewizji, portali internetowych” – podkreślono w uzasadnieniu przyznanej nagrody.

Prezes KAI przypomniał, że z redakcją Katolickiej Agencji Informacyjnej wiąże się postać patrona tego wyróżnienia, biskupa Jana Chrapka, który był jednym ze współzałożycieli agencji.

Gala rozdania nagród na Zamku Królewskim odbyła się 13 października, w przeddzień centralnych obchodów XVIII Dnia Papieskiego.

BP KEP

Wręczenie nagród Totus Tuus 2018 r.