Obchody tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

15-01-2018
1177

Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018 odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia, o godz. 18:00 w prawosławnej cerkwi Św. Trójcy w Siedlcach (ul. Brzeska 15). Kazanie wygłosi bp Krzysztof Nitkiewicz z Kościoła Rzymskokatolickiego, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski.

W całej Polsce w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz jego okolicach będą miały miejsce spotkania i nabożeństwa ekumeniczne z udziałem duchownych i wiernych różnych Kościołów chrześcijańskich.

Inne spotkania ekumeniczne:

Białystok: 

17 stycznia, środa
Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Kościelna 3
Zawody sportowe o puchar Małych Radości Ekumenicznych

19 stycznia, piątek, godz. 17:00
Cerkiew prawosławna p.w. Świętego Ducha, ul. Antoniuk Fabryczny 13
Nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan
Przewodniczy: abp Jakub, ordynariusz prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej
Kazanie: abp Tadeusz Wojda SAC, rzymskokatolicki metropolita białostocki

21 stycznia, niedziela, godz. 10:00
Kaplica ewangelicko-augsburska, ul. Dolistowska 17
Nabożeństwo ekumeniczne
Kazanie: ks. Wojciech Szerszeń (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 18:00
Kościół rzymskokatolicki p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, ul. ks. Suchowolca 27
Msza św. w intencji jedności chrześcijan
Przewodniczy: abp Tadeusz Wojda SAC, rzymskokatolicki metropolita białostocki
Kazanie: abp Jakub, ordynariusz prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej

23 stycznia, wtorek, godz. 17:00
Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Warszawska 46
Trójgłos ekumeniczny na temat „Duch, który umacnia miłość”
Nieszpory ekumeniczne pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. Tomasz Wigłasz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

24 stycznia, środa, godz. 16:00
Sanktuarium bł. Bolesławy Lament, ul. Stołeczna 5
Konferencja na temat „Widzialnie o Niewidzialnym – Duch Święty w ikonografii”, ks. dr hab. Radosław Kimsza
Msza św. w intencji jedności chrześcijan z udziałem osób konsekrowanych

22 lutego, czwartek, godz. 9:30–13:00
Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, ul. Bema 105
XII Międzyszkolne Ekumeniczne Spotkanie Młodych

Bydgoszcz:

Środa 17.01.2018 godz. 17.00 Kościół Ewangelicko – Augsburski, Parafia pw. Zbawiciela, Bydgoszcz, ul. Warszawska 8

Czwartek 18.01.2018 godz. 17.00 Kościół Polskokatolicki, Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego, Bydgoszcz, ul. Sniadeckich 36

Wtorek 23.01.2018 godz. 18.00  Kościół Rzymskokatolicki, Parafia pw. NMP z Góry Karmel, Bydgoszcz, ul. Spacerowa 69

Czwartek 25.01.2018 godz. 17.00 Kościół Ewangelicko – Metodystyczny, Parafia pw. Opatrzności Bożej, Bydgoszcz, ul. Pomorska 41

Piątek 26.01.2018 godz. 17.00 Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Parafia pw. Sw. Mikołaja, Bydgoszcz, ul. Nowy Rynek 5

Diecezja Ełcka:

19 stycznia, piątek, godz. 9.00 Cerkiew prawosławna – Liturgia Jordanu; godz. 18.00 Biblioteka Miejska – koncert zespołu klezmerskiego

21 stycznia, niedziela, godz. 18.00 Katedra pw. św. Wojciecha – Msza św. o zjednoczenie chrześcijan

23 stycznia, wtorek, godz. 18.00 Kościół pw. Królowej Apostołów – nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Modlitwę prowadzą Rodziny Nazaretańskie

24 stycznia, środa, godz. 18.30 Kościół pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Nieszpory Ekumeniczne z udziałem Domowego Kościoła

25  stycznia, czwartek, godz. 18.00 Kościół pw. Opatrzności Bożej – Ekumeniczny Krąg Biblijny

26 stycznia, piątek, godz. 18.00 Sanktuarium Chrystusa Sługi – nabożeństwo ekspiacyjno-przebłagalne do Miłosierdzia Bożego za grzechy podziału prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu

28 stycznia, niedziela, godz. 11.00 Zbór ew-metodystyczny – Nabożeństwo Ekumeniczne

30 stycznia, wtorek, godz. 18.00 Biblioteka Miejska – spotkanie ekumeniczne na temat: „Cuda w świecie biblijnym i dzisiaj”

W diecezji ełckiej nabożeństwa ekumeniczne odbędą się także w Mikołajkach, Piszu, Rynie, Giżycku i Suwałkach.

Kalisz, Konin i okolice:

14 stycznia, niedziela, godz. 9:30, Konin
Parafia Ewangelicko-Augsburska
Nabożeństwu przewodniczy: ks. Waldemar Wunsz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)

18 stycznia, czwartek, godz. 17:00, Żychlin k. Konina
Parafia Ewangelicko-Reformowana
Nabożeństwu przewodniczy: ks. Tadeusz Jelinek (Kościół Ewangelicko-Reformowany)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)

19 stycznia, piątek, godz. 17:00, Zduńska Wola
Parafia Ewangelicko-Augsburska
Nabożeństwu przewodniczy: bp Jan Cieślar (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Kazanie: bp Wiesław Mering (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Strzyżew
Parafia Polskokatolicka w Kotłowie, kościół filialny w Strzyżewie

22 stycznia, poniedziałek, godz. 17:00, Nowa Sobótka (gmina Grabów)
Parafia Starokatolicka Mariawitów św. Mateusza
Nabożeństwu przewodniczy: ks. Mateusz M. Felicjan Szymkiewicz (Kościół Starokatolicki Mariawitów)
Kazanie: o. Ryszard Kozłowski (franciszkanin, Kościół Rzymskokatolicki)

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00, Konin
Parafia Rzymskokatolicka św. Bartłomieja Apostoła
Mszy św. przewodniczy: bp Wiesław Mering (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)
Słowo świadectwa: ks. Waldemar Wunsz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

24 stycznia, środa, godz. 18:00, Koło
Parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Częstochowskiej
Mszy św. przewodniczy: bp Wiesław Mering (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)
Słowo świadectwa: ks. Tadeusz Jelinek (Kościół Ewangelicko-Reformowany)

25 stycznia, czwartek, godz. 16:00, Kalisz
Parafia Ewangelicko-Augsburska, kościół garnizonowy

25 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Turek
Parafia Rzymskokatolicka św. Barbary
Mszy św. przewodniczy: bp Stanisław Gębicki (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)
Słowo świadectwa: ks. Waldemar Wunsz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

28 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Kalisz
Parafia Prawosławna

Katowice:

18 stycznia 2018 r. (czwartek) – Kościół Oblatów w Katowicach przy ul Misjonarzy Oblatów, nabożeństwo w formie świadectwa – obecni będą ks. bp Marek Szkudło, bp Marian Niemiec, godz. 19.00

19 stycznia 2018 r. (piątek) – kościół ewangelicko-metodystyczny w Katowicach przy ul. Reymonta, kazanie wygłosi ks. bp senior Henryk Rother-Sacewicz, godz. 17.00

21 stycznia 2018 r. (niedziela) – kościół NMP w Katowicach przy ul. Mariackiej, centralne nabożeństwo, pod przewodnictwem metropolity katowickiego abpa Wiktora Skworca, kazanie wygłosi ks. bp Marian Niemiec, godz. 17.00

22 stycznia 2018 r. (poniedziałek) – kaplica w Wyższym Śląskim Seminarium Duchonym przy ul. Wita Stwosza, nieszpory ekumeniczne, kazanie wygłosi  prezes synodu KEA ks. dr Adam Malina, godz. 18.00

24 stycznia 2018 r. (środa) – kościół baptystów w Bogucicach nabożeństwo ekumeniczne, kazanie wygłosi ks. dr Adam Palion, godz. 18.00

27 stycznia 2018 r. (sobota) – ekumeniczne kolędowanie w Panewnikach, podczas którego kazanie wygłosi prezes synodu KEA ks. dr Adam Malina, a uświetni swoim śpiewem chór Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego „Jubilate Deo” z Mysłowic, godz. 15.00

Kraków:

W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne Tygodnia odbędzie się w niedzielę 21 stycznia o godz. 15.00 w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 32. Wezmą w nim udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Krakowie.

W sobotę 20 stycznia o godz. 16.30 na Oficjum o jedność w kościele św. Barbary przy pl. Mariackim zaprasza Wspólnota Chemin Neuf.

W czwartek 25 stycznia o godz. 18.00 w siedzibie KIK rozmowę nt. „Co nam dała Reformacja?” z udziałem ks. prof. Łukasza Kamykowskiego (ITFED UPJPII) i ks. Romana Prackiego (Kościół Ewangelicko-Augsburski) poprowadzi red. nacz. miesięcznika „Znak” Dominika Kozłowska.

Lublin:

18 stycznia – czwartek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne (KOŚCIÓŁ POLSKOKATOLICKI, ul. Kunickiego 9)

19 stycznia – piątek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Ekumeniczna debata pt. „Polska… ale jaka?” – prowadzi o. T. Dostatni OP (KLASZTOR OO. DOMINIKANÓW, ul. Złota 9)

20 stycznia – sobota

11.00 – Nabożeństwo międzywyznaniowe z okazji Dnia Wolności Religijnej (KOŚCIÓŁ ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO, ul. Niecała 4)
15.00 – Promocja monografii „Spadkobiercy reformacji”: bp Jerzy Samiec (Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego RP), prof. Juliusz Gardawski (SGH), prof. Tadeusz Stegner (UG); uroczystość uświetni Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie pod dyrekcją dr. Adama Załęskiego (ZAMEK LUBELSKI, ul. Zamkowa 9).

21 stycznia – niedziela

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
15.30 – Ekumeniczny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych tradycji chrześcijańskich (COLLEGIUM MAIUS UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO, ul. Jaczewskiego 4)
18.00 – Nieszpory (KOŚCIÓŁ PRAWOSŁAWNY, ul. Ruska 15)

22 stycznia – poniedziałek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne (KOŚCIÓŁ EWANGELICKO-AUGSBURSKI, ul. Ewangelicka 1)

23 stycznia – wtorek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Seans filmu pt. „Luter” (reż. Eric Till, 2003 r.; wstęp wolny) –wprowadzenie ks. Grzegorz Brudny: KINO „BAJKA”, ul Radziszewskiego 8

24 stycznia – środa

10.00 – Sesja naukowa pt. „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”: ks. dr hab. Przemysław Kantyka, prof. KUL; ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL; dr Jerzy Sojka (ChAT) – CENTRUM TRANSFERU WIEDZY KUL, sala C-113.
12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne (KOŚCIÓŁ ZIELONOŚWIĄTKOWY, ul. Tatarska 5)

25 stycznia – czwartek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne i Msza św. (KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI, par. Nawrócenia św. Pawła, ul. Bernardyńska 5)

Łódź:

14 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Łodzi, ul Piotrkowska 279

15 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Polskokatolicki w Łodzi, ul. Limanowskiego 60

16 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Starokatolicki Mariawitów w Łodzi, ul Franciszkańska 27

18 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi, ul. Nawrot 37

19 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Łodzi, ul. WiN 2a

20 stycznia, godz. 17.00 – Autokefaliczny Kościół Prawosławny w Łodzi /katedra/, ul. Kilińskiego 56

21 stycznia, godz. 19.00 – Kościół Rzymskokatolicki- Archikatedra, ul. Piotrkowska 265

22 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Reformowany w Łodzi, ul. Radwańska 37

23 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pabianicach, ul. Zamkowa 8

24 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Rzymskokatolicki w Zgierzu, par. MB Dobrej Rady, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5

25 stycznia, godz. 18.00 – Kaplica wspólnoty „Chemin Neuf” w Łodzi, ul. Jaracza 11.

Opole i okolice:

19 stycznia, piątek, godz. 9:00, Opole
Kościół św. Aleksego
Liturgia wschodnia połączona z uroczystym poświęceniem wody (Epifania w Kościołach Wschodnich)
Przewodniczenie i kazanie: ks. dr Mateusz Potoczny (Kościół Rzymskokatolicki)

20 stycznia, sobota, godz. 17:00, Kamień Śląski
Kaplica św. Sebastiana w Sebastianeum Silesiacum
Eucharystia z homilią ekumeniczną
Przewodniczenie i kazanie: abp prof. Alfons Nossol (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 11:00, Opole
Kościół św. Sebastiana
Eucharystia z homilią ekumeniczną
Przewodniczenie i kazanie: abp prof. Alfons Nossol (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 15:00, Pokój
Kościół ewangelicki
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Eneasz Kowalski (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pokoju)
Kazanie: ks. Krzysztof Rusinek (Parafia Rzymskokatolicka w Pokoju)

21 stycznia, niedziela, godz. 16:15, Kluczbork
Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
Nabożeństwo ekumeniczne z koncertem kolęd
Przewodniczenie: ks. dr Bernard Jurczyk (Parafia Rzymskokatolicka pw. M.B.W.W. w Kluczborku)
Kazanie: ks. Mateusz Łaciak (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Kluczborku)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Opole
Kaplica ewangelicka, ul. Pasieczna 12
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Wojciech Pracki (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Opolu)
Kazanie: bp prof. Andrzej Czaja (rzymskokatolicki biskup opolski)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Kędzierzyn-Koźle
Kościół rzymskokatolicki pw. św. Mikołaja
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Krzysztof Dziubek (Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu), kazanie: ks. Dariusz Dawid (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zabrzu)

22 stycznia, poniedziałek, godz. 17:00, Opole
Rzymskokatolicki kościół seminaryjno-akademicki, ul. Drzymały
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: bp prof. Andrzej Czaja (rzymskokatolicki biskup opolski)
Kazanie: abp prof. Jerzy (Pańkowski) (prawosławny arcybiskup wrocławsko-szczeciński)

25 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Opole-Metalchem
Kościół rzymskokatolicki pw. Chrystusa Króla, ul. Irydowa 23
Nabożeństwo ekumeniczne (oficjalne zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan)
Przewodniczenie i kazanie: bp prof. Andrzej Czaja (rzymskokatolicki biskup opolski)
Pozdrowienie: ks. Wojciech Pracki (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Opolu)

18 lutego, niedziela, godz. 16:00, Dobrodzień
Kościół rzymskokatolicki pw. św. Marii Magdaleny
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Mariusz Kleman (Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu)
Kazanie: pastor Mariusz Muszczyński

Poznań i okolice:

18 stycznia (czwartek), godz. 12.00

Fort VII

Modlitwa ekumeniczna

19 stycznia (piątek), godz. 18.00

Kościół Polskokatolicki św. Kazimierza, ul. Bydgoska 5

Kazanie: ks. Tadeusz Krasiejko (Kościół Polskokatolicki)

20 stycznia (sobota), godz. 18.00

Kościół Chrześcijan Baptystów Genesis, Osiedle Polan 100

Kazanie: pastor Piotr Wisełka (Kościół Zielonoświątkowy)

21 stycznia (niedziela), godz. 18.00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej, ul. Obozowa 5

Kazanie: pastor Piotr Wisełka (Kościół Zielonoświątkowy)

22 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00

Kościół Zielonoświątkowy, ul. Grunwaldzka 55

Kazanie: ks. Marek Jański (Kościół Rzymskokatolicki)

25 stycznia (czwartek), godz. 18.00

Kościół Ewangelicko-Metodystyczny

Kazanie: ks. Maciej Kubiak (Kościół Rzymskokatolicki)

27 stycznia (sobota), godz. 18.00

Kościół Prawosławny św. Mikołaja, ul. Marcelińska 20

Kazanie: ks. Tomasz Siuda (Kościół Rzymskokatolicki)

29 stycznia (poniedziałek), godz. 10.00

Areszt Śledczy Poznań

Kazanie: pastor Robert Bożydaj (Kościół Chrześcijan Baptystów)

30 stycznia (wtorek), godz. 20.00

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Wojciecha, Wzgórze św. Wojciecha Nabożeństwo z kanonami z Taizé

Kazanie: ks. mitrat Paweł Minajew (Kościół Prawosławny)

13 lutego (wtorek), godz. 19.00

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Wojciecha, Wzgórze św. Wojciecha

Wieczernia ku czci św. Cyryla i św. Metodego

Celebruje ks. mitrat Paweł Minajew

Kazanie: bp Zdzisław Fortuniak

Śpiewa Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego „Partes” pod dyrekcją Michała Łaszewicza

2 marca 2018 (piątek), godz.18.00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej, ul. Obozowa 5

Światowy Dzień Modlitwy – nabożeństwo ekumeniczne

Wronki, Zakład Karny

23 stycznia (wtorek), godz. 10.00

Kazanie: pastor Robert Bożydaj (Kościół Chrześcijan Baptystów)

Chojno, Kościół Rzymskokatolicki pw. Chrystusa Króla

23 stycznia (wtorek), godz. 17.30

Kazanie: ks. Mariusz Gajkowski (Kościół Polskokatolicki)

Tarnowo Podgórne, Kościół Rzymskokatolicki pw. Wszystkich Świętych

24 stycznia (środa), godz. 19.00

Kazanie: pastor Edward Ćwierz (Kościół Wieczernik z Kielc)

Pniewy, Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Urszuli Ledóchowskiej

26 stycznia (piątek) – godz. 18.00

Kazanie: ks. Jan Ostryk (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny)

 Tarnówko, Kościół Rzymskokatolicki pw. Matki Bożej Szkaplerznej (Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie)

28 stycznia (niedziela), godz. 15.00

Kazanie: ks. Marcin Liberacki (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

Szczecin:

Czwartek, 18.01, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul Energetyków 8,
Piątek, 19.01, godz. 18.30 – Bazylika pw. św. J. Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a,
Sobota, 20.01, godz. 19.00 – Kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul Świętego Ducha 9,
Niedziela, 21.01, godz. 19.00 – Kościół pw. Świętej Rodziny, ul. Król. Kor. Polskiej 28,
Poniedziałek, 22.01, godz. 18.00 – Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła,
Wtorek, 23.01, godz. 18.00 – Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1,
Środa, 24.01, godz. 18.00 – Karmel pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b,
Czwartek, 25.01, godz. 19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba, ul. św. Jakuba 1, Uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa, stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Śląsk:

18 stycznia, czwartek, 19.00, Katowice-Koszutka
Kościół rzymskokatolicki ojców oblatów, modlitwa z udziałem m.in. bp. Marka Szkudły i bp. Mariana Niemca z Kościoła ewangelicko-augsburskiego;

19 stycznia, piątek, 17.00, Katowice
Kościół ewangelicko-metodystyczny;

21 stycznia, niedziela,  17.00, Katowice
Kościół rzymskokatolicki NMP, centralne nabożeństwo pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, kazanie wygłosi bp Marian Niemiec;

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00, Katowice
Kaplica Wyższego Seminarium Duchownego

24 stycznia, środa, godz. 18:00, Katowice
Kościół baptystów

25 stycznia, czwartek, godz. 17:00, Goleszów
Kościół ewangelicko-augsburski
Kazanie: bp Roman Pindel (biskup diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego)

25 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Sosnowiec
Kościół rzymskokatolicki św. Tomasza Apostoła

27 stycznia, sobota, godz. 15:00, Katowice-Panewniki
Bazylika rzymskokatolicka św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP
Ekumeniczne kolędowanie

Świdnica i okolice:

14 stycznia, niedziela, godz. 12:00, Witoszów Dolny
Kościół rzymskokatolicki
Msza św.
Kazanie: bp Ryszard Bogusz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

14 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Świdnica
Cerkiew prawosławna św. Mikołaja
Nieszpory ekumeniczne
kazanie: bp Waldemar Pytel (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Świdnica
Katedra rzymskokatolicka
Nieszpory ekumeniczne
kazanie: bp Waldemar Pytel (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

23 stycznia, wtorek, godz. 17:00, Świdnica
Ewangelicki kościół Pokoju
Nabożeństwo ekumeniczne
Kazanie: ks. prof. Jarosław Lipniak (Kościół Rzymskokatolicki)

25 stycznia, czwartek, godz. 7:00, Świdnica
Wyższe Seminarium Duchowne
Nabożeństwo ekumeniczne
Kazanie: ks. dr Piotr Nikolski (Kościół Prawosławny)

Trójmiasto:

18 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Gdańsk
Kościół rzymskokatolicki św. Rafała Kalinowskiego, ul. Złota Karczma 24
Kazanie: bp prof. Marcin Hintz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

20 stycznia, sobota, godz. 17:00, Gdańsk
Cerkiew prawosławna św. Mikołaja, ul. Traugutta 45

21 stycznia, niedziela, godz. 18:00, Gdańsk
Kościół polskokatolicki Bożego Ciała, ul. 3 Maja 19

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00, Gdańsk-Wrzeszcz
Kościół ewangelicko-metodystyczny – kaplica Emanuela, ul. Pniewskiego 8

23 stycznia, wtorek, godz. 18:00, Gdańsk
Centrum Ekumeniczne Sióstr Brygidek, ul. Polanki 124
Modlitwa o pokój

24 stycznia, środa, godz. 18:00, Sopot
Kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela, ul. Parkowa 5

Warmia i Mazury:

7 stycznia, niedziela, godz. 12:00, Rozogi
Kościół rzymskokatolicki św. Marii Magdaleny
Msza św.
Przewodniczy i kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej
Słowo pozdrowienia: ks. Alfred Borski, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczytnie

14 stycznia, niedziela, godz. 10:30, Nidzica
Kościół ewangelicko-augsburski, ul. Zamkowa 3
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: ks. Roland Zagóra, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nidzicy
Kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej

14 stycznia, niedziela, godz. 18:00, Bartoszyce
Kościół rzymskokatolicki św. Jana Ew. i Matki Boskiej Częstochowskiej, ul. Mazurska 27
Msza św. Przewodniczy i kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej
Słowo pozdrowienia: pastor Marek Orlicki, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Bartoszycach

17 stycznia, środa, godz. 17:00, Ostróda
Kościół ewangelicko-metodystyczny, ul. Sienkiewicza 22
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: ks. Wojciech Płoszek, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie
Kazanie: Ks. Andrzej Ciućkowski, Parafia Rzymskokatolicka św. Moniki w Kajkowie

20 stycznia, sobota, godz. 19:00, Frombork
Bazylika Mniejsza – katedra Kościoła Rzymskokatolickiego Wniebowzięcia NMP, ul. Katedralna 6
Ekumeniczny koncert kolęd
Moderator: ks. Jacek Wojtkowski, Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP we Fromborku
Słowo wstępne: pastor Wojciech Gajewski, Zbór Zielonoświątkowy we Fromborku

21 stycznia, niedziela, godz. 18:00, Olsztyn
Bazylika Mniejsza – współkatedra Kościoła Rzymskokatolickiego św. Jakuba, ul. Staszica
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: abp Józef Górzyński, rzymskokatolicki metropolita warmiński
Kazanie: ks. Paweł Hause, biskup-elekt diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

22 stycznia, poniedziałek, godz. 17:00, Ostróda
Kościół rzymskokatolicki św. Faustyny Kowalskiej, ul. Plebiscytowa 48
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: ks. Władysław Szmul, Parafia Rzymskokatolicka św. Faustyny Kowalskiej w Ostródzie
Kazanie: ks. Wojciech Płoszek, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie

24 stycznia, środa, godz. 17:00, Ostróda
Zbór Kościoła Chrystusowego, ul. 1. Dywizji 5
Nabożeństwo
Przewodniczy: pastor Zbigniew Chojnacki, Zbór Kościoła Chrystusowego w Ostródzie
Kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej

Warszawa i okolice:

15 stycznia, poniedziałek, godz. 16:00
Wyższe Seminarium Duchowne rzymskokatolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej, ul. Mehoffera 2
Seminarium ekumeniczne „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – udział Kościołów w zachowaniu polskości i budowaniu państwa”
Wejście tylko z zaproszeniami

16 stycznia, wtorek, godz. 19:00
Kościół rzymskokatolicki Opatrzności Bożej – Wspólnota Chemin Neuf, Wesoła, ul. ks. Skargi 2, Warszawa-Wesoła

18 stycznia, czwartek, godz. 18:00
Kościół ewangelicko-reformowany, al. Solidarności 74

19 stycznia, piątek, godz. 18:00
Kaplica Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, ul. Mokotowska 12

20 stycznia, sobota, godz. 18:00
Polskokatolicka katedra Św. Ducha, ul. Szwoleżerów 2

21 stycznia, niedziela, godz. 19:00
Kościół ewangelicko-augsburski Św. Trójcy, pl. Małachowskiego 1

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00
Ośrodek Kościoła Chrześcijan Baptystów, ul. Szczytnowska 35–39

23 stycznia, wtorek, godz. 18:00
Prawosławna katedra św. Marii Magdaleny, al. Solidarności 52

24 stycznia, środa, godz. 18:00
Kościół starokatolicki mariawitów, ul. Wolska 186

25 stycznia, czwartek, godz. 17:30
Kościół rzymskokatolicki św. Marcina, ul. Piwna 9/11

27 stycznia, sobota, godz. 19:00
Kościół rzymskokatolicki św. Orione, ul. Lindleya 12
Spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania „Effatha”

28 stycznia, niedziela, godz. 16:00
Rzymskokatolicka katedra św. Floriana, ul. Floriańska 3

3 lutego, sobota
Nabożeństwo dla obcokrajowców
Centrum Luterańskie, ul. Miodowa 21

2 marca, piątek
Światowy Dzień Modlitwy
Kościół starokatolicki mariawitów, ul. Wolska 186

Wrocław:

24 stycznia, godz. 17.00, Centrum Historii Zajezdnia – debata „Społeczny wymiar ekumenizmu”

28 stycznia, godz. 17.00, Ewangelicki Kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29,

29 stycznia, godz. 18.00

 

www.ekumenia.pl/diec/BPKEP