W związku z 394. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które będzie miało miejsce w Warszawie (UKSW, ul. Wóycickiego 1/3) w dniach 13-14 marca 2023 roku, planowane są następujące spotkania z dziennikarzami:

13 marca (poniedziałek) godz. 10:30 – briefing Rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego z udziałem Nuncjusza Apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio. Briefing potrwa ok. 25 min. Będzie on połączony z prezentacją emisji znaczka Poczty Polskiej z okazji 10. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka. Podczas briefingu nie jest przewidziane zadawanie pytań przez dziennikarzy.

>>Transmisja 

Po zakończeniu briefingu będzie możliwość krótkiego wejścia na salę obrad dla fotoreporterów i operatorów kamer.

14 marca (wtorek) godz. 14:30 – konferencja prasowa po zakończeniu obrad.

>>Transmisja

Obydwa wydarzenia będą transmitowane przez Internet. Dokładne informacje odnośnie do miejsca briefingu i konferencji prasowej zostaną podane akredytowanym dziennikarzom w mailu przed tymi spotkaniami.

Wejście na briefing i konferencję prasową będzie możliwe tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji. Zgłoszenia (imię, nazwisko, zdjęcie/skan legitymacji prasowej) można przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do poniedziałku, 13 marca, do godz. 9:00. Dziennikarze posiadający stałą akredytację Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski proszeni są jedynie o wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności.

W razie pytań dotyczących obrad biskupów dziennikarze są proszeni o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487.

BP KEP

Zobacz też: Tematyka obrad

BRAK KOMENTARZY