21 października br. będzie obchodzony Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela. W związku z tym, Maronicka Fundacja Misyjna organizuje w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu m.in. konferencję udziałem bp. Andrzeja Siemienewskiego, a także czuwanie przy relikwiach św. Szarbela. Wydarzenie zostało objęte przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski.

„Nadzieja w Duchu Świętym” to tytuł tegorocznego spotkania czcicieli św. Szarbela. Jak podają organizatorzy, tytuł ten jest skierowany do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją duchowość eucharystyczną czerpiąc z bogactwa duchowego i pobożności świętych libańskich.

Wśród prelegentów, którzy będą brali udział w konferencjach znaleźli się bp Andrzej Siemienewski, biskup legnicki oraz o. Józef Abi Younes OLM, mnich Zakonu Libańskich Maronitów.

O godz. 16 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu będzie sprawowana Msza Święta w obrządku maronickim. Homilię wygłosi bp Marian Rojek.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, natomiast ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy online. Formularz

BP KEP

Informacja Biura Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce:

Szanowni Państwo,

Sytuacja w Libanie staje się coraz bardziej trudna, a potrzeby jego mieszkańców rosną z dnia na dzień. Dlatego ten dzień, 21 października będzie także ważnym momentem solidarności, gdyż w duchu łączności z papieżem oraz wszystkimi patriarchami katolickimi podejmiemy wspólną modlitwę o pokój na Bliskim Wschodzie! Szczególnie pragniemy skierować Waszą uwagę na szpital w Broumanna, który stanowi ważny ośrodek pomocy dla lokalnej społeczności. Wsparcie dla tego szpitala oznacza realną pomoc dla wielu ludzi. Poza tym zachęcamy także do wsparcia misji maronickiej, która nieustannie pracuje na rzecz dobra mieszkańców Libanu. Wspólnie możemy czynić różnicę i niosąc pomoc, stawać się światłem w ciemnościach dla wielu potrzebujących. Dołącz do nas w tej ważnej misji!

W tym roku, w odróżnieniu od poprzednich, udział jest całkowicie darmowy. Niemniej jednak, ze względów logistycznych, prosimy o potwierdzenie swojego przybycia za pomocą formularza poniżej.

Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest pogłębiona formacja, integracja oraz budowanie braterskich relacji między czcicielami Świętego Szarbela, przyniesie wielkie owoce dla Kościoła katolickiego i obfitość łask w życiu wszystkich uczestników.

Niech Boska Liturgia sprawowana poprzez naszych ojców będzie powrotem do Eucharystii z oczyszczonym sercem i mocniejszym pragnieniem, by spotkać Pana, trwać przy Nim i przyjąć Go, aby zanieść Go braciom i siostrom, dając świadectwo życia wypełnionego wiarą, miłością i nadzieją.

Więcej informacji na stronie: maronici.pl/2023

Biuro Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce