Nie możemy pozostać obojętni na dramaty rolników – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez delegata KEP ds. Duszpasterstwa Rolników bp. Leszka Leszkiewicza i duszpasterzy rolników zebranych na rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. „Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny” – piszą duszpasterze.

Publikujemy pełny tekst oświadczenia:

Oświadczenie Duszpasterzy Rolników w związku z protestami rolniczymi w Polsce

Duszpasterze Rolników zebrani na corocznych rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce. Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny. Nie możemy pozostać obojętni na dramaty rolników, którzy bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku  własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków. Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację, z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin, ale także o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce. Nie zgadzamy się na powierzchowne traktowanie problemów, z jakimi borykają się rolnicy.

Wszystkich prosimy o wyrozumiałość dla protestujących rolników i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z tymi protestami. Ich działania mają na uwadze dobro wspólne nas wszystkich.

Niech światło Ducha Świętego oświeca wszystkich, którzy z dobrą wolą chcą szukać rozwiązań trudnych problemów dotykających boleśnie rolników.

bp Leszek Leszkiewicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników

Duszpasterze Rolników
obecni na rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej

BRAK KOMENTARZY