Pielgrzymi uczestniczyli na Jasnej Górze w uroczystościach związanych ze świętem Matki Bożej Szkaplerznej

16-07-2017
0
1795

Pątnicy, którzy przybyli w ostatnich dwóch dniach na Jasną Górę, uczestniczyli w niedzielę, w święto Matki Bożej Szkaplerznej, w uroczystej Mszy Św. Najliczniejszą grupę stanowili pielgrzymi z Poznania i Piotrkowa Trybunalskiego. W drodze do Częstochowy są kolejne grupy pątników – rozpoczął się szczyt pielgrzymkowy.

W uroczystościach udział wzięli również m.in. uczestnicy Rowerowej Pielgrzymki z Dobronia.

Eucharystii sprawowanej na Szczycie Jasnej Góry przewodniczył ks. Jan Markowski, kapelan 83. Pieszej Pielgrzymki Poznańskiej.

Homilię wygłosił paulin o. Krzysztof Grzesica. „Prawdziwa Maryjność, prawdziwe Jej naśladowanie, to pytać się jak Maryja, w każdej chwili życia, w tej dobrej, radosnej, czy w tej bolesnej: +Panie jaka jest Twoja wola?+” mówił kaznodzieja, który jest kustoszem Obrazu Nawiedzenia – kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej, który od 1957 roku peregrynuje po parafiach w diecezjach w Polsce.

Nazwa święta Matki Bożej Szkaplerznej wiąże się z objawieniami, jakie otrzymał generał zakonu karmelitańskiego Szymon Stock w 1251 roku. Matka Najświętsza miała mu wręczyć szkaplerz, dając jednocześnie obietnicę, że wszyscy, którzy będą go nosić, unikną kary potępienia. Dla całego Kościoła święto to zatwierdził papież Benedykt XIII w 1726 roku.

BP KEP/www.jasnagora.com

 

BRAK KOMENTARZY