1500 osób uczestniczyło w śniadaniu wielkanocnym w Niedzielę Zmartwychwstania 9 kwietnia, zorganizowanym w ogrodzie jadłodajni Caritas, prowadzonej przez siostry elżbietanki przy ul. Łąkowej w Poznaniu. W świątecznym spotkaniu wziął udział abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP poświęcił pokarmy przygotowane na stół wielkanocny i złożył zgromadzonym świąteczne życzenia.

„Poranek wielkanocny jest zawsze wyjątkowy i nowy. Ta wiadomość jest inna niż te, które podają nam codziennie media. Informacje medialne pojawiają się i przemijają, zapominamy o nich. Zmartwychwstanie Jezusa jest wyjątkowe, Chrystus pokonał grzech i śmierć, abyśmy my kiedyś zmartwychwstali do życia wiecznego” – mówił w homilii ks. Marcin Janecki. Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. dla zgromadzonych.

Po Eucharystii uczestnicy liturgii zgromadzili się w namiotach rozstawionych w ogrodzie przyklasztornym.

Na wielkanocnych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw – żurku, białej kiełbasy, chleba i sałatki. Świąteczne wypieki przygotowali poznaniacy oraz panie z Parafialnych Zespołów Caritas. Przy stołach usługiwały siostry elżbietanki, które na co dzień prowadzą jadłodajnię Caritas nieopodal parafii przy ul. Łąkowej, siostry albertynki i urszulanki SJK oraz wolontariusze Caritas. Wśród osób, które uczestniczyły w śniadaniu wielkanocnym, byli seniorzy, rodziny z dziećmi, osoby bezdomne oraz uchodźcy z Ukrainy. Wielu wzięło przygotowane wcześniej świąteczne pakiety na wynos.

– Staramy się, aby w Święta Wielkanocne nikt nie czuł się samotny i opuszczony. To ważne, by w ten wyjątkowy poranek być z osobami, których z różnych nie było stać na przygotowanie śniadania wielkanocnego – powiedział KAI ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Uczestnicy uroczystości otrzymali też paczki żywnościowe z trwałymi produktami.

KAI/ msz / Poznań

Zdjęcie ilustracyjne: Twitter @ArchPoznan

BRAK KOMENTARZY