W Dniu Życia Konsekrowanego, 2 lutego, abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański będzie przewodniczył Mszy św. w katedrze poznańskiej o godz. 10.00. Wezmą w niej udział osoby życia konsekrowanego z całej archidiecezji.  

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w całym Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W katedrach spotykają się osoby życia konsekrowanego. W tym dniu ma też miejsce ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.

„Dziękując Bogu za dar obecności osób konsekrowanych, prośmy dziś, by Dobry Bóg napełnił ich serca głęboką pewnością, że zostały wybrane, aby kochać, wielbić Boga i służyć ludziom. Niech pozwoli im zaznać Swojej przyjaźni, napełni je radością i pociechą, pomaga przezwyciężać chwile trudności i podnosić się po upadkach. Niech da im odwagę podejmowania wyzwań naszych czasów i łaskę ukazywania ludziom dobroci i człowieczeństwa Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa (por. VC 111). Maryja Matka nasza niech osłania płaszczem swej opieki” – napisał przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego bp Jacek Kiciński w specjalnym liście z okazji tego dnia.

www.archpoznan.pl/BPKEP

BRAK KOMENTARZY