Życzenia Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej dla Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii

0
1522

„Towarzyszmy Jezusowi w spotkaniu ze swoim ludem, żeby być pośród Jego ludu” – te słowa Ojca Świętego Franciszka o osobach życia konsekrowanego przywołał delegat  KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz w życzeniach skierowanych do osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii. W Dniu Życia Konsekrowanego zapewnił on o stałej życzliwości i modlitwie w ich intencji.

Publikujemy treść życzeń:

Z okazji święta osób życia konsekrowanego, przypadającego w dniu Ofiarowania Pańskiego, pragnę złożyć Siostrom oraz Ojcom i Braciom zakonnym, zaangażowanym w duszpasterstwo Polaków przebywających poza granicami naszego kraju jak najlepsze życzenia wraz z wdzięcznością i zapewnieniem o stałej życzliwości i modlitwie.

Dedykuję Wam słowa wypowiedziane w roku ubiegłym przez papieża Franciszka podczas celebracji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego: „Jesteśmy dziedzicami marzeń naszych ojców, spadkobiercami nadziei, która nie zawiodła naszych matek i ojców założycieli (..) Towarzyszmy Jezusowi w spotkaniu ze swoim ludem, żeby być pośród Jego ludu. Nie w narzekaniu czy niepokoju tych, którzy zapomnieli prorokować, bo nie wzięli na siebie marzeń swoich ojców, ale w chwale i pokoju ducha; nie we wzburzeniu, ale w cierpliwości tych, którzy pokładają ufność w Duchu Świętym, Panu marzeń i proroctwa”.

Niech Was i Wam hojnie błogosławi Bóg Ojciec i Syn, i Duch Święty!

Bp Wiesław Lechowicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

 

Zdjęcie ilustracyjne: Biuro Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

BRAK KOMENTARZY