W każdym z nas drzemie siła. Naszą rolą jest poddać się działaniu Ducha Świętego. Wewnętrznie przemienieni możemy służyć innym – mówił do uczestników II Kongresu Młodzieży Polonijnej abp Wojciech Polak. Prymas Polski modlił się z młodymi 30 lipca podczas Mszy św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na warszawskich Bielanach.

Nawiązując do czytań z Ewangelii, abp Polak wskazywał, że z małych ziarenek gorczycy wyrasta wielkie drzewo, a odrobina kwasu wrzucona w ciasto wszystko zakwasza. Zachęcał młodych do poddania się Duchowi Świętemu, otwarcia na Jego działanie i zaufania Mu.

>>Tekst homilii

Posłuchaj:

Prymas Polski zachęcał młodych ludzi, aby uwierzyli, iż jest w nich ukryta wielka siła, „jak w małym ziarnku gorczycy, które rzucone w ziemię, rozrasta się w wielkie drzewo i jak w tej odrobinie kwasu chlebowego, który decyduje o wzroście całego ciasta”. Abp Polak przywołał słowa papieża Franciszka przypominającego, że Duch Święty działa w sposób skuteczny lecz ukryty i dyskretny, przemieniając człowieka od wewnątrz.

„Niech wasze kolejne spotkanie, tutaj, w Warszawie i wspólna modlitwa pomoże wam wszystkim, a przez was również waszym koleżankom i kolegom być ziarnem, które rozrośnie się w piękne rozłożyste drzewo i zaczynem, czyli zakwasem, które wszystko, całą życiową rzeczywistość przenika i zakwasza Bożym Duchem” – mówił do młodych Prymas.

KAI/www.prymaspolski.pl/BP KEP

 

BRAK KOMENTARZY