Prymas Polski zaprasza do duchowej jedności i modlitwy za wstawiennictwem św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym roku prosimy szczególnie o ustanie epidemii, o dar deszczu dla spragnionej ziemi, a także za Ojczyznę, Kościół, wszystkich chorych i tych, którzy im służą.

Metropolita gnieźnieński przypomina, że w tym roku, z powodu pandemii, w Gnieźnie nie odbędą się tradycyjne procesje z relikwiami św. Wojciecha, a uroczystości odpustowe ograniczone zostają do Mszy św. celebrowanej w niedzielę 26 kwietnia w katedrze gnieźnieńskiej.

„Wszystkich zachęcam do włączenia się i jedności duchowej, którą będziemy mogli przeżywać za pomocą łączy internetowych oraz transmisji telewizyjnych i radiowych” – mówi abp Polak. Prosi też o modlitwę za wstawiennictwem św. Wojciecha, w szczególnie dziś pilnych intencjach.

„Prosimy w tym roku szczególnie o ustanie epidemii, prosimy o dar deszczu dla tak spragnionej i wysuszonej ziemi, prosimy w intencjach Ojczyzny, Kościoła, za wszystkich chorych i cierpiących, prosimy także za wszystkich, którzy w tym czasie służą cierpiącym i chorym” – mówi metropolita gnieźnieński.

W obchodzoną 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha o 12.00 w katedrze gnieźnieńskiej celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem i z homilią bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Transmisja na www.archidiecezja.pl, www.prymaspolski.pl i kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

W niedzielę 26 kwietnia o 13.00 Mszy św. odpustowej u grobu i relikwii św. Wojciecha przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Transmisja na www.archidiecezja.pl, www.prymaspolski.pl, kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej oraz w TVP Polonia.

 

Za: www.prymaspolski.pl