Abp Stanisław Gądecki w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odwiedził schronisko dla osób bezdomnych Dom Charytatywny „Przystań”. Metropolita Poznański złożył świąteczne życzenia jego mieszkańcom i zasiadł z nimi do śniadania wielkanocnego. W spotkaniu uczestniczyło 40 mężczyzn przebywających w placówce mieszczącej się przy ul. Krańcowej 10 w Poznaniu.

Świąteczne spotkanie poprzedziła Msza św. sprawowana w kaplicy mieszczącej się w schronisku.

„Jezus wyzwala nas z mocy szatana. Tylko od nas zależy, czy staniemy po stronie zła, czy opowiemy się za dobrem. Do nas należy wybór, czy przegramy, czy będziemy triumfować ze Zwycięzcą śmierci” – mówił w homilii ks. Waldemar Hanas, ekonom archidiecezji poznańskiej.

Następnie Metropolita Poznański złożył osobom bezdomnym życzenia i zasiadł z nimi do stołu wielkanocnego, na którym nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych potraw: białej kiełbasy, jajek i ciasta.

„To było bardzo kameralne spotkanie. Abp Gądecki długo rozmawiał z mieszkańcami „Przystani”. Można było poczuć serdeczną atmosferę i zobaczyć wzruszenie i radość na twarzach bezdomnych osób. Dla wielu z nich było to wyjątkowe spotkanie” – powiedziała KAI Anna Michalak, dyrektor placówki.

W świątecznym śniadaniu uczestniczyli też ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Celem Fundacji Miłosierdzie, działającej w strukturach poznańskiej Caritas, jest zaspokojenie elementarnych potrzeb bytowo-socjalnych, gwarantujących egzystencję osób bezdomnych, stworzenie perspektywy na przezwyciężenie sytuacji kryzysu oraz podejmowanie działań o charakterze aktywizującym, zmierzających do wyprowadzenia z bezdomności.

W latach 2015-2017 dom „Przystań” przeszedł generalny remont i w tej chwili świadczy pomoc 45 mężczyznom. Beneficjentami fundacji są osoby niezaradne życiowo, długotrwale bezrobotne, chore i niepełnosprawne, np. intelektualnie, pochodzące w większości z Poznania lub z innych miejsc Polski.

W ubiegłym roku schronisko przyjęło 111 osób.

KAI

Zdjęcie ilustracyjne: Archiwum www.archpoznan.pl

BRAK KOMENTARZY