Przewodniczący Episkopatu spakował Tornister Pełen Uśmiechów

18-08-2018
0
1447

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki włączył się jak co roku w akcję organizowaną przez Caritas Polska „Tornister Pełen Uśmiechów”. „Najlepsze życzenia wszystkim dzieciom i dużo szczęśliwych dni w szkole” – powiedział po spakowaniu plecaka dla dziesięciolatka. Finał akcji – 19 sierpnia w Przemyślu. 

Caritas już po raz dziesiąty organizuje akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, aby docenić szkolny wysiłek dzieci, które potrzebują szczególnego wsparcia i motywacji do osiągania dobrych wyników w nauce. Finał akcji będzie miał miejsce 19 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Przemyślu. Na uczniów będą czekać przygotowane specjalnie dla nich wyprawki szkolne. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00.

Celem akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowanych przez wolontariuszy Caritas.

Caritas Polska/ BP KEP

>>Więcej

BRAK KOMENTARZY