Korzystajmy z materiałów na nowy rok duszpasterski, które zostały rozesłane do wszystkich parafii zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, w Kościele rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

„Zachęcam do tego, aby korzystać z materiałów przygotowanych na ten rok duszpasterski, zagłębić się nieco w treści, które mogą wnieść dużo dobrego w nasze przeżywanie samoświadomości kościelnej” – powiedział abp Gądecki.

>>Materiały

Jak podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących.

„Potrzebne jest, abyśmy utwierdzali się w tożsamości kościelnej, zwłaszcza teraz, kiedy tę tożsamość starają się rozmywać różne prądy, które ze słońcem nauki Chrystusowej nie mają nic wspólnego” – podkreślił przewodniczący KEP.

BP KEP