„W niedzielę wspominaliśmy św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Przy tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, wolontariuszom i pracownikom medycznym życzę dużo sił fizycznych i duchowych, oraz żeby wasza praca cieszyła się szacunkiem i wdzięcznością ze strony innych” – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w opublikowanym dziś przez Archidiecezję Poznańską przesłaniu. Metropolita Poznański podziękował wszystkim za modlitwę i życzliwość okazaną mu w czasie choroby.

Abp Gądecki w związku z stale rosnącą liczbą osób chorych na COVID-19 zapewnił o swojej modlitwie zarówno w intencji chorych, pracowników medycznych i ich bliskich. „W tych dniach widzimy że jest coraz więcej osób zarażonych koronawirusem. Chciałbym wszystkich zapewnić, że modlę się za was, łączę się z wami w tych niełatwych okolicznościach. Modlę się też za tych wszystkich, którzy doświadczają szczególnych trudów oraz za tych którzy martwią się o los swoich bliskich” – powiedział w przesłaniu.

BP KEP

 

 

Zapis przesłania abp. Stanisława Gądeckiego (19.10.2020)

„Bardzo dziękuję wszystkim za nadesłane w ostatnim czasie wyrazy życzliwości i modlitwę w mojej intencji. Dla człowieka, który nagle musi się od świata odizolować, każdy przejaw wsparcia jest niezwykle ważnym, bo pomaga pamiętać, że nie jest sam. W tych dniach widzimy że jest coraz więcej osób zarażonych koronawirusem. Chciałbym wszystkich zapewnić, że modlę się za was, łączę się z wami w tych niełatwych okolicznościach. Modlę się też za tych wszystkich, którzy doświadczają szczególnych trudów oraz za tych którzy martwią się o los swoich bliskich. W niedzielę wspominaliśmy św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Przy tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, wolontariuszom i pracownikom medycznym życzę dużo sił fizycznych i duchowych, oraz żeby wasza praca cieszyła się szacunkiem i wdzięcznością ze strony innych”.