W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie rozpoczęło się 397. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Zebranie potrwa do 14 marca.

Podczas briefingu przed rozpoczęciem obrad, sekretarz generalny Episkopatu bp Artur G. Miziński zwrócił uwagę, że po czterech latach Zebranie Plenarne odbędzie się w Sekretariacie KEP. W pierwszej części obrad obecny będzie również nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi. „Centralnym punktem zebrania będą wybory Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i jego Zastępcy” – dodał.

„Inne tematy związane są z zapowiedziami Rządu, na razie dla nas jako Kościoła medialnymi, odnoszącymi się do nauczania religii w szkole oraz do Funduszu Kościelnego” – zaznaczył bp Miziński.

Gościem specjalnym zebrania będzie Ewa Kusz, która będzie mówić o standardach ochrony małoletnich i osób bezbronnych w placówkach prowadzonych przez podmioty kościelne. „Tematyka ta związana jest z tzw. ustawą Kamilka, która od lutego br. obowiązuje w prawie polskim” – podkreślił bp Miziński.

Zobacz też: tematyka obrad

Po południu biskupi udadzą się do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 18 będą celebrować Eucharystię z okazji 11. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Mszy św. przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a udział weźmie nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi.

BP KEP

Briefing przed rozpoczęciem 397. Zebrania Plenarnego KEP (Warszawa, 13.03.2024 r.)

Pierwszy dzień obrad 397. Zebrania Plenarnego KEP (Warszawa, 13.03.2024r.)