Niech pokój, który przynosi Dziecię z Betlejem, zagości w naszych sercach i wzbudzi pragnienie budowania przyszłości opartej tylko na Nim, z szacunkiem dla drugiego, w braterstwie wzajemnej miłości – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, w życzeniach z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego.

„Bóg, który narodził się w Betlejem jako bezbronne Dziecię, przyszedł do świata pogrążonego w mroku grzechu i śmierci. Przychodzi również dzisiaj do każdego z nas, do naszej codzienności, tam, gdzie panuje dobro i życzliwość, ale także tam, gdzie trwają wojny, konflikty, niezgoda i przemoc. Uczy nas pokory i wrażliwości na potrzeby innych” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

„Niech Jego Pokój zagości w naszych sercach i wzbudzi pragnienie budowania przyszłości opartej tylko na Nim, z szacunkiem dla drugiego, w braterstwie i wzajemnej miłości” – zaznaczył rzecznik KEP.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Bóg, który narodził się w Betlejem jako bezbronne Dziecię, przyszedł do świata pogrążonego w mroku grzechu i śmierci. Przychodzi również dzisiaj do każdego z nas, do naszej codzienności, tam, gdzie panuje dobro i życzliwość, ale także tam, gdzie trwają wojny, konflikty, niezgoda i przemoc. Uczy nas pokory i wrażliwości na potrzeby innych.

Niech Jego Pokój zagości w naszych sercach i wzbudzi pragnienie budowania przyszłości opartej tylko na Nim, z szacunkiem dla drugiego, w braterstwie i wzajemnej miłości.