Sekretarz Generalny Episkopatu bp Artur Miziński jest uczestnikiem Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Dom na skale. Aksjologia prawa dla Europy jutra”. To wydarzenie, które wpisuje się w toczącą się obecnie dyskusję o konieczności powrotu do chrześcijańskich korzeni Europy. Konferencja odbywa się w Rzymie, na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu „Angelicum” w dniach 29-30 listopada 2019 r.

„Obszar prawa jest niezwykle ważny dla zmiany tendencji, które obecnie obserwujemy w całej Europie i które przejawiają się w odejściu od fundamentalnych wartości, które ukształtowały nasz kontynent” – podkreśla ks. Jarosław Krzewicki, wykładowca Uniwersytetu Angelicum, jeden z organizatorów konferencji.

Ks. Krzewicki dodaje: „Potrzeba zorganizowania tej konferencji narodziła się z troski o przyszłość Europy, która aby przetrwać, musi na nowo odkryć swoją tożsamość oraz osadzić ją na pewnych fundamentach wartości, które znajdują odzwierciedlenie m. in. w prawie.

Uczestnikami tej interdyscyplinarnej konferencji będą nie tylko prawnicy, ale też m.in. filozofowie, politycy i publicyści. Jej uczestnikami będą osoby z wielu krajów m.in. Włoch, Francji, Niemiec i Polski. Prelegentami będą m.in. kard. Zenon Grocholewski, Chantal Delsol, bp Juan Ignacio Arrieta, Elisa Grimi, Krzysztof Szczucki, ks. Jarosław Krzewicki, Grzegorz Górny.

Konferencja „Dom na skale. Aksjologia prawa dla Europy jutra” rozpoczęła się od Mszy św., którą 28 listopada o 8.45, przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra odprawili kard. Gerhard Ludwig Müller i bp Artur Miziński, sekretarz Generalny Episkopatu Polski.

Organizatorami konferencji są  Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Papieski Uniwersytet Św. Tomasza w Rzymie, Wydział Nauk Społecznych.

BP KEP

BRAK KOMENTARZY