Niech Boża Dziecina wspiera nas w naszej – trudnej często – codzienności i przynosi światu pokój, którego dziś tak bardzo potrzebujemy – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

„W Noc Betlejemską świat pogrążony w ciemności ujrzał światłość prawdziwą. Na ziemię przyszedł od wieków oczekiwany Zbawiciel, +by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju+ – jak czytamy w Ewangelii św. Łukasza” – stwierdził bp Miziński.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia sekretarz generalny Episkopatu życzył wszystkim, „byśmy przyjęli rodzącego się Chrystusa sercem wypełnionym wiarą i miłością, sercem silnym nadzieją, niezależnie od otaczających nas okoliczności”.

„Niech światłość zawsze wygrywa z ciemnością – we wszystkich sprawach naszego życia: społecznego, rodzinnego, w naszych relacjach i w sercu każdego z nas” – podkreślił bp Miziński. „Bądźmy w tym czasie blisko rodzącego się Boga i blisko siebie nawzajem” – zachęcił.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń:

W Noc Betlejemską świat pogrążony w ciemności ujrzał światłość prawdziwą. Na ziemię przyszedł od wieków oczekiwany Zbawiciel, „by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju” – jak czytamy w Ewangelii św. Łukasza.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę nam wszystkim, byśmy przyjęli rodzącego się Chrystusa sercem wypełnionym wiarą i miłością, sercem silnym nadzieją, niezależnie od otaczających nas okoliczności.

Niech Boża Dziecina wspiera nas w naszej – trudnej często – codzienności i przynosi światu pokój, którego dziś tak bardzo potrzebujemy. Niech światłość zawsze wygrywa z ciemnością – we wszystkich sprawach naszego życia: społecznego, rodzinnego, w naszych relacjach i w sercu każdego z nas.

Bądźmy w tym czasie blisko rodzącego się Boga i blisko siebie nawzajem. Błogosławionych Świąt!