Sprawdź jak miasta w całej Polsce przyjmą pielgrzymów ŚDM!

0
1431

Wydarzeń kulturalnych na taką skalę w Polsce jeszcze nie było! 115 tysięcy młodych ludzi z ponad 180 krajów świata weźmie udział w tzw. Dniach w Diecezjach, czyli pierwszej części Światowych Dni Młodzieży.

Dziesiątki koncertów, przedstawień, rozgrywek sportowych – to tylko niektóre z wydarzeń, jakie czekają na nich od 20 do 25 lipca w całej Polsce.

Oprócz krajów europejskich, młodzi przyjadą z tak egzotycznych dla nas miejsc, jak: Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Chiny, Tajwan, RPA, Portoryko, Tanzania, Myanmar, a nawet Wyspy Samoa.

Będzie to niezwykła okazja do wymiany kulturowej! Grupy z za granicy zaprezentują swoje rodzime tradycje. Również Polacy podzielą się tym, co u nas najatrakcyjniejsze:

  • Koncerty – gwiazdy polskiej muzyki wystąpią na warszawskiej scenie podczas wielkiego koncertu „Wiara, nadzieja, miłość” – podobne widowiska odbędą się też w Katowicach i Wrocławiu.
  • Folklor – Wesele Łowickie i nauka regionalnych tańców to oczywiście propozycja Łowicza.
  • Zabawa – średniowieczne miasteczko z turniejami rycerskimi i pokazem rzemiosła dawnego zobaczymy w Płocku,

Te i dziesiątki innych wydarzeń, jakie czekają na pielgrzymów sprawdzisz, wchodząc na interaktywną mapę na stronie: www.kdm.org.pl

BRAK KOMENTARZY