Mszą św. pod przewodnictwem delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa kobiet bp. Wiesława Szlachetki rozpocznie się Święto Kobiet na Jasnej Górze. Obchody 8 marca będą wyjątkowe ze względu na przeżywany w tym roku Jubileusz 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Zaplanowane na 8 marca spotkanie zatytułowane „Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast” wpisuje się w organizowane na Jasnej Górze od 8 listopada 2016 r. Wieczory Maryjne z cyklu „Moja Mama jest Królową”. Celem spotkania jest ukazanie piękna kobiecego powołania oraz roli kobiet w życiu rodziny i Narodu.

W programie Święta Kobiet u Matki Bożej zaplanowano Mszę św. o godz. 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej z zawierzeniem Królowej Polski niewiast różnych stanów i zawodów. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa kobiet. O godz. 19.30 w Sali Rycerskiej rozpocznie się zaś dyskusja o roli kobiet w życiu Kościoła, Narodu, Rodziny i społeczeństwa. Gośćmi wieczoru będą:

– Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, aktorka, żona, mama 3 dzieci,
– s. Jola Glapka ze zgromadzenia Sacre Coeur, pomaga narkomanom, terapeutka uzależnień,
– Judyta Syrek, redaktor naczelna portalu Stacja 7, autorka książek m.in. „Kobieta, boska tajemnica”,
– Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli”.

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Porzezińska – dziennikarka i scenarzystka.

Wieczór u „Najpiękniejszej z Niewiast” – Królowej Polski, zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Organizatorami spotkania na Jasnej Górze są: Zakon Paulinów, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – oddział w Częstochowie, które od początku właśnie 8 marca inicjuje wspólną modlitwę i spotkanie oraz Radio Jasna Góra.

Radio Jasna Góra/BPKEP

BRAK KOMENTARZY