Transmisja beatyfikacji męczenników z Peru na antenie Telewizji Polskiej

05-12-2015
1441

Uroczystości beatyfikacji pierwszych polskich misjonarzy-męczenników z krakowskiej prowincji franciszkanów: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka będzie można oglądać w TV.

Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią relację z uroczystości na dwóch kanałach: TVP Regionalna i TVP Polonia. Początek transmisji w sobotę 5 grudnia o godz. 16.00.

Ci, którzy nie posiadają odbiorników telewizyjnych, będą mogli zobaczyć to historyczne wydarzenie w internecie na tvpstream.tvp.pl

Przed transmisją i po niej Telewizja Polska planuje studio na żywo. Z red. Joanną Ładzińską-Molak rozmawiać będą: o. Jan Maria Szewek, rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów i red. Krzysztof Tadej, reżyser nowego filmu o męczennikach „Życia nie można zmarnować”.

W przedsięwzięcie zaangażowane są dwie telewizyjne stacje publiczne – peruwiańska i polska.

Słudzy Boży: o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek, wkrótce błogosławieni są bohaterami obrazu w reżyserii Krzysztofa Tadeja, zatytułowanego „Życia nie można zmarnować”. Jest to jedna z największych produkcji redakcji katolickiej TVP w jej historii.

Premiera filmu w piątek 4 grudnia o godz. 20.25 na antenie TVP1.

Film zostanie powtórzony o godz. 9.30 także w niedzielę,  6 grudnia.

za: www.franciszkanie.plFranciszkanie pl