„Umrzeć z Nadziei” – modlitwa za uchodźców

0
331

Metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki we wtorek, 4 października, o godz. 19.00, będzie przewodniczył w Poznaniu modlitwie za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. Nabożeństwo „Umrzeć z nadziei” oraz Tydzień Modlitwy za Uchodźców organizowane są w całej Polsce przez Wspólnotę Sant’Egidio.

Podczas modlitwy za uchodźców w Poznaniu, podobnie jak w innych miejscach Polski, będą wspominane imiona i historie konkretnych osób, które uciekały przed wojną, głodem, przemocą i beznadzieją. „Są wśród nich osoby, które straciły życie na granicy z Polską. Dlatego tak ważna jest solidarność, jaką chcemy okazać im i wszystkim, którzy szukają wśród nas nadziei” – czytamy na stronie archidiecezji poznańskiej.

Organizatorzy modlitwy w Poznaniu zapraszają we wtorek 4 października 2022 r. do Bazyliki św. Józefa przy ul. Działowej (Wzgórze św. Wojciecha) na godz. 19.00. Modlitwie przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki. Zachęcają też, by do modlitwy dołączyli uchodźcy, którym udało się znaleźć gościnny dom w stolicy Wielkopolski.

Treść nabożeństwa „Umrzeć z nadziei” przygotowała Wspólnota Sant’Egidio. Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei” rozpoczął się 25 września, w obchodzonym w Kościele katolickim już po raz 108. – Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy.

www.archpoznan.pl/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY