W najbliższą niedzielę Metropolita Poznański poświęci kościół pw. św. Ojca Pio

21-09-2016
2006

W najbliższą niedzielę, 25 września br, o godz. 12.15 abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski będzie przewodniczył Mszy św. z obrzędem poświęcenia kościoła pw. Św. Ojca Pio w Poznaniu.

Przed Eucharystią abp Stanisław Gądecki wraz z wiernymi pozna historię powstawania tej świątyni. Po uroczystej Mszy św. Metropolita Poznański poświęci tablicę pamiątkową znajdującą się w kościele oraz mozaikę św. Ojca Pio usytuowaną w sali parafialnej. Później wszyscy mieszkańcy i goście są zaproszeni na radosne świętowanie. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny uświetniający ten dzień.

Ojciec Pio urodził się 5 maja 1887 r. w południowych Włoszech. Od najmłodszych lat miewał wizje Nieba, ale też był prześladowany przez szatana. Był słabego zdrowia, a jego organizm był tak wyczerpany, że przewidywano jego rychłą śmierć. Mimo to w 1903 r. przyjął franciszkański habit. 11.01.1910 r. otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze Benevento. 20 września 1918 r. w czasie modlitwy przy krzyżu na chórze starego kościółka, z rąk postaci podobnej do anioła, otrzymał stygmaty. Rany pozostawały otwarte i krwawiące przez 50 lat. Do San Giovanni Rotondo przyjeżdżało wielu wiernych, by spotkać niezwykłego zakonnika. Każdego ranka, od godz. 4-tej setki, a często tysiące wiernych czekały na otwarcie drzwi kościoła. Po Mszy Świętej o. Pio większość czasu poświęcał modlitwie i słuchaniu spowiedzi. Zmarł 23 września 1968 roku, po pięćdziesięciu latach od otrzymania stygmatów, zamykając upragnioną misję swego serca: prawdziwego krzyża i prawdziwego ukrzyżowania.
Papież Jan Paweł II 16 czerwca 2002 r. ogłosił Ojca Pio świętym w czasie Mszy św. kanonizacyjnej na Placu św. Piotra.

www.padrepio.catholicwebservices.com / BP KEP

fot. Voce di Padre Pio