W dniach 26-28 kwietnia br. w Pratulinie, w diecezji siedleckiej, miało miejsce doroczne spotkanie rzeczników diecezjalnych. Głównym tematem spotkania była dyskusja nad Dekretem ogólnym Konferencji Episkopatu Polski ws. występowania duchownych w mediach, który wszedł w życie 20 kwietnia br.

Sesje robocze dotyczyły przede wszystkim wdrażania w diecezjach Dekretu, a także aktualnych wyzwań Kościoła w Polsce w zakresie komunikacji medialnej. Obrady odbywały się w Domu Pielgrzyma w Pratulinie, przy Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich, Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, w którym rzecznicy sprawowali Eucharystię.

Między sesjami roboczymi rzecznicy odwiedzili miejsca pielgrzymkowe w diecezji siedleckiej. Drugiego dnia nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia, Matki Jedności, gdzie w tym roku obchodzona będzie 300. rocznica ukoronowania obrazu. Rzecznicy odwiedzili również jedyną na świecie katolicką parafię neounicką w Kostomłotach.

Ostatniego dnia rzecznicy odwiedzili posterunek straży granicznej w Terespolu, gdzie zapoznali się z działaniami funkcjonariuszy. Złożyli podziękowania pogranicznikom za ich ofiarną i trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

BP KEP