Od wtorku 27 czerwca w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie trwa Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia, organizowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Spotkanie zakończy się 30 czerwca.

Szkoła Animatorów Misyjnych to okazja, by zrozumieć sens misji Kościoła i poznać Papieskie Dzieła Misyjne oraz inne instytucje służebne wobec misji, jaką prowadzi Kościół katolicki. SAM może stać się również czasem osobistego rozeznania, a także wyboru sposobu i miejsca zaangażowania się w dzieło ewangelizacji.

W spotkaniu udział bierze 38 uczestników z 15 diecezji, w tym trzech księży, dwóch kleryków, siostra zakonna i osoby świeckie. Są z nami także przedstawiciele Dyrekcji Krajowej ze Słowacji, którzy przyglądają się naszej pracy i czerpią inspiracje, ponieważ w sierpniu po raz pierwszy organizować będą podobne wydarzenie w swoim kraju.

W czasie kilku dni z uczestnikami spotkają się osoby zaangażowane w pracę na rzecz misji i ewangelizacji, m.in. prezes Fundacji Polskiej Raoula Follereau i wykładowca UKSW p. Kazimierz Szałata, przedstawiciel instytucji Open Doors, a także Magdalena Kołtyś – prezes powstałej niedawno fundacji misyjnej Na Krańce Świata. Podczas warsztatów będziemy się uczyć, jak tworzyć materiały na social media promujące misje oraz jak przygotowywać misyjne inicjatywy w środowiskach, w których żyjemy.

Wybierzemy się na wycieczkę po Warszawie, odwiedzimy m.in. biuro Dyrekcji Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce oraz sanktuarium św. Faustyny.

Udział w SAM-ie nie jest deklaracją wyjazdu na misje, ale oznacza, że ktoś nosi w sobie pragnienie bycia misjonarzem tu i teraz, a także aby wiara objawiona była rozkrzewiana w każdej kulturze i w każdej ludzkiej duszy.

PDM

Fot. PDM