Wręczono wyróżnienia Ordynariatu Polowego WP „Benemerenti”

0
385

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Caritas Polska to tegoroczni laureaci przyznawanych przez Ordynariat Polowy wyróżnień Benemerenti. W Katedrze Polowej Wojska Polskiego zakończył się koncert połączony z uroczystością wręczenia nagród.

Wręczeniu wyróżnień towarzyszył koncert kolęd i pieśni noworocznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W tym roku podczas gali występuje także Dziewczęcy Chór Katedralny „PUELLAE ORANTES” z Tarnowa pod dyrekcją założyciela ks. Władysława Pachota z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Apotheosis.

Wyróżnienie „Benemerenti” („dobrze zasłużonym”) Ordynariatu Polowego zostało ustanowione dekretem biskupa polowego WP gen. dyw. Sławoja Leszka Głódzia z dnia 23 lutego 1995 r. Przyznawane jest „dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość”. Nagrodzeni otrzymywali okolicznościowy dyplom oraz kryształowy puchar, zaś od 2012 r. dyplom oraz statuetkę.

Za: www.ordynariat.wp.mil.pl

BRAK KOMENTARZY