Wykład Przewodniczącego Episkopatu w ramach konwersatorium „Wiara i Rozum” (zapowiedź)

0
1621

Wydział Fizyki UAM oraz Duszpasterstwo Akademickie „Na Brzegu” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Poznaniu zaprasza na czwarte Konwersatorium Wiara i Rozum. Wykład pod tytułem „O współczesnych zagrożeniach związanych z ponowoczesnością, które zabijają duszę młodego człowieka” wygłosi abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, członek Kongregacji Nauki Wiary, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, doktor teologii biblijnej.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 10 grudnia 2018, o godz. 17:30 w Auli Maxima  Collegium Physicum UAM przy ul. Umultowskiej 85 w Poznaniu.

Współcześni ludzie są przekonani, że wyzwoliliśmy się z komunizmu i nazizmu, że jesteśmy wszyscy wolni, nie zdając sobie sprawy z tego, że świat zawsze zmierza do opanowania człowieka w taki czy inny sposób. Teraz widząc bezużyteczność odwoływania się do przemocy w kierowaniu ludźmi, powstał system ponowoczesności, który jest totalitarny, posługuje się jednak miękką wersją totalitaryzmu, która nie prowadzi do zabijania ciała, ale skutecznie zabiera się do zabijania duszy. Dotyczy to w szczególności ludzi młodych, którzy nie są gotowi do tego, żeby zauważyć to, co zmierza do opanowania ich myśli – o tym będzie mówił abp Stanisław Gądecki 10 grudnia w Collegium Physicum UAM.

Wstęp na wykład jest otwarty.

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański jest członkiem Kongregacji Nauki Wiary, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski oraz wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy. Posiada stopień doktora teologii biblijnej na podstawie pracy pt. „Wyzwolenie i zbawienie w Drugiej Księdze Machabejskiej” napisanej pod kierunkiem prof. P. Zeraffy i obronionej na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie.

za: www.fizyka.amu.edu.pl

 

BRAK KOMENTARZY