Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski objął patronatem honorowym XIX Ogólnopolski Konkurs Papieskim „Z nadziei, która jest w nas”, którego celem jest promowanie bogactwa myśli i życia św. Jana Pawła II, zwłaszcza wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. 

Hasło tegorocznego konkursu nawiązuje do słów Ojca Świętego Jana Pawła II , w którym zwrócił się do WAS młodych ludzi w Liście do młodych z całego świata Parati semper-Zawsze wierni. W ten sposób chciał napełnić młodych ludzi wiarą w to, że są nadzieją dla świata. Nasza postawa, czyny, entuzjazm, mogą naprawdę zdziałać wiele. Odpowiedz na wyzwanie Jana Pawła II i weź udział w Konkursie Papieskim – zostań uczniem Ojca Świętego i zdobądź szansę na wylot do Rzymu!

Formuła konkursu

I etap Konkursu Papieskiego odbędzie się od 15 lutego do 15 marca. Uczestnicy testu online, którzy uzyskają więcej niż połowę punktów zakwalifikują się do II etapu – bardziej zaawansowanego testu, który będzie dostępny od 20 do 28 marca.
Pytania z I i II etapu sa zamknięte, z zakresu nauczania papieża Jana Pawła II i Benedykta XVI w tematyce Katolickiej Nauki Społecznej, treści Listu do młodych z całego świata Parati semper – zawsze wierni.
Na napisanie eseju (etap III) jest czas od 3 kwietnia do 8 maja.
Finał i ustna obrona prac odbędzie się 3 czerwca 2023 r.
Szczegółowe informacje dotyczące formuły wydarzenia znajdują się w regulaminie Konkursu.
Więcej informacji na stronie: konkurspapieski.pl
BP KEP / konkurspapieski.pl
Fot. konkurspapieski.pl