Zakończenie roku 2016 w Poznaniu (zapowiedź)

30-12-2016
520

Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy św. na zakończenie roku, 31 grudnia w katedrze poznańskiej. Następnego dnia, w Nowy Rok, o godz. 12.30 będzie przewodniczył zaś Eucharystii z okazji 25-lecia parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu.

Koniec roku to okazja do dziękczynienia za wydarzenia, które miały miejsce w tym czasie.  Wizyta Ojca Świętego Franciszka i Światowe Dni Młodzieży w lipcu oraz obchody 1050-lecia Chrztu Polski to najważniejsze wydarzenia roku 2016. W ramach jubileuszowych obchodów, kwietniowe zebranie plenarne Episkopatu miało miejsce w Gnieźnie i w Poznaniu czyli w miejscach początku polskiej państwowości.

Abp Stanisław Gądecki wraz z wiernymi archidiecezji poznańskiej będzie dziękował za kończący się rok podczas Mszy św. w katedrze poznańskiej, 31 grudnia o godz. 18.00.

Rok 2017 zapowiada się jako rok maryjny. Będzie to rok 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz rocznicami związanymi z objawieniami Matki Bożej, m.in. w Gietrzwałdzie.

www.archpoznan.pl/BP KEP