Zaprezentowano niezbędnik przed ŚDM „Zróbmy raban…”

"Zróbmy raban! Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży" - to zbiór ciekawych, czasem wzruszających lub zabawnych opowieści związanych ze światowymi Dniami Młodzieży. Najnowsza książka Karoliny Sarniewicz i Anny Salawy zaprezentowana została w środę podczas konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

0
1383

Jak powiedział papież Franciszek podczas ŚDM w Rio de Janeiro, „człowiek młody, który się nie uśmiecha, który nie robi choć trochę rabanu, za wcześnie się zestarzał”. Naprzeciw „przedwczesnemu starzeniu się” młodych ludzi wychodzą autorki: Karolina Sarniewicz i Anna Salawa. Ich najnowsza książka pozwoli odpowiedzieć na wszystkie pytania związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, jakie przychodzą do głowy, a także praktycznie i duchowo przygotować się do przeżycia tego wyjątkowego międzynarodowego święta Kościoła.

Autorki podczas spotkania z mediami wyjaśniły skąd wziął się pomysł, na to by nazwać tę książkę niezbędnikiem. – Chcemy pokazać, ze istotą ŚDM są spotkania Bogiem i innymi ludźmi, spotkania, które zmieniają życie – powiedziała Anna Salawa.

„Zróbmy raban…” wyjaśnia fenomen Światowych Dni Młodzieży, na które przyjeżdża więcej młodych ludzi, niż na koncerty Justina Biebera i The Rolling Stones razem wziętych. Mówi też wiele o Kościele. – ŚDM, w którym udział biorą młodzi z każdego zakątka świata pokazują, że Kościół nie jest wspólnotą męczenników, ale jest zbiorem ludzi, którzy cieszą się, że Bóg jest i którzy się z nim komunikują. Kościół nie jest podręcznikiem moralność, ale żywą narracją z Bogiem – powiedziała Karolina Sarniewicz.

Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski ocenił, że ta książka warta jest przeczytania nie tylko raz, a dwa i więcej razy.- Po pierwszej lekturze wydziałem tylko ludzi, leżące na chodniku pieniądze, wymodlone dzieci, zawiązane małżeństwa i powołania kapłańskie. Dopiero przy drugim przeczytaniu tej książki opisane w niej historie połączyły się w opowieść o działaniu Boga w życiu współczesnych młodych ludzi. Ta książka jest nam wszystkim w Polsce bardzo potrzebna. Powinni ją przeczytać duszpasterze, liderzy grup parafialnych i młodzi, by rozpalić się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży – powiedział ks. Suchodolski.

Książka Karoliny Sarniewicz i Anny Salawy „Zróbmy raban! Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży” ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. Patronem medialnym publikacji jest Katolicka Agencja Informacyjna.

KAI

BRAK KOMENTARZY