Rozpoczęło się 387. Zebranie Plenarne KEP

0
1624

W Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Łódzkiej rozpoczęło się dziś, 5 października, 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. W pierwszym dniu obrad biskupi – podczas pracy w grupach tematycznych – omówią wyzwania duszpasterskie Kościoła w Polsce. 

W pierwszym dniu obrad biskupi będą pracować w pięciu grupach tematycznych. Pierwsza z nich zajmie się strategią w czasie i po pandemii. Druga omówi temat: „Kościół w Polsce wobec przemian kulturowych”. Trzecia zaś podejmie zagadnienie obecności Kościoła w strefie społeczno-politycznej. Kolejna grupa tematyczna poświęci czas na komunikację Kościoła. Tematem rozmów piątej grupy będzie natomiast „Duszpasterstwo parafialne w kontekście przemian”.

W pierwszym dniu obrad, we wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, patronki Łodzi biskupi wezmą udział w Eucharystii o godz. 18.00 w archikatedrze łódzkiej. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Zebranie zakończy się 6 października po południu.

 BP KEP

387. Zebranie Plenarne KEP - Obrady - 5 września 2020 r.

Zobacz też:

 


Obsługa medialna 387. Zebrania Plenarnego KEP

W związku z 387. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które będzie miało miejsce w Łodzi oraz Pabianicach 5 i 6 października planowane są następujące spotkania z dziennikarzami:

5 października (poniedziałek)
Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne, Łódź, ul. św. Stanisława Kostki 14

godz. 9.45 – prezentacja nowej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti” (WEJŚCIE DO SALI PRASOWEJ MOŻLIWE OD GODZ. 8.45)
godz. 10.40 – briefing rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ z udziałem rzecznika archidiecezji łódzkiej ks. Pawła Kłysa
godz. 10.55 – czas dla fotoreporterów i operatorów kamer w sali obrad na rozpoczęcie zebrania (Uwaga: wejście z rzecznikiem KEP po zakończeniu briefingu, przewidziany czas: ok. 5 minut)

6 października (wtorek)
Miejsce: Pabianice, Hotel Fabryka Wełny, ul. Grobelna 4

godz. 14.30 – konferencja prasowa na zakończenie obrad

Wejście na oba spotkania będzie możliwe na podstawie legitymacji prasowych. Nie wymagane są wcześniejsze akredytacje.

UWAGA REDAKCJE: ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne podczas całego wydarzenia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania dystansu społecznego. Wejście na konferencje prasowe i briefing będzie możliwe po uprzednim poddaniu się mierzeniu temperatury i wypełnieniu deklaracji o stanie zdrowia.

W razie pytań dotyczących obrad biskupów prosimy o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487  |  biuroprasowe@episkopat.pl

Przedstawicieli mediów zainteresowanych relacjami z Mszy św. 5 października (bazylika archikatedralna w Łodzi, godz. 18.00) oraz 6 października w Pabianicach (kościół pw. Św. Mateusza w Pabianicach, godz. 7.00) prosimy o kontakt z rzecznikiem archidiecezji łódzkiej: Ks. Paweł Kłys – tel. 609 102 481  |  rzecznik@archidiecezja.lodz.pl

***

W czasie trwania obrad, zachęcamy do śledzenia profilu @EpiskopatNews na Twitterze i strony internetowej www.episkopat.pl oraz do korzystania ze zdjęć zamieszczanych w kanale EpiskopatNews na: www.flickr.com/photos/episkopatnews i nagrań audio w kanale SoundCloude. Polecamy również stronę internetową i media społecznościowe archidiecezji łódzkiej, a także serwis informacyjny Katolickiej Agencji Informacyjnej.

BRAK KOMENTARZY