Życzenia przewodniczącego KEP dla biskupa nominata Krzysztofa Włodarczyka

09-05-2016

Życzenia „odwagi, aby z męstwem Chrystusa – Dobrego Pasterza wypełniać misję zleconą przez Duch Świętego” – wystosował do nowego biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

0
1621

Poniżej tekst życzeń przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

Życzenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego

Warszawa, dnia 6 maja 2016 roku

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie Nominacie,

z radością przyjąłem wiadomość przekazaną przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce, że Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Biskupem Pomocniczym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski z radością witam w gronie polskich biskupów i zapraszam do współpracy w licznych gremiach naszej Konferencji.

Na początku pasterskiego posługiwania chciałbym życzyć odwagi, aby z męstwem Chrystusa – Dobrego Pasterza wypełniać misję zleconą przez Duch Świętego.

Niech Święci Apostołowie wypraszają cnotę miłości wobec powierzonego sobie Ludu Bożego, bo pierwszym zadaniem Ojca jest kochać.

Niech Maryja – Królowa Apostołów – wyprosi dar zasłuchania w Słowo Boże, w którym znajdzie Ksiądz Biskup odpowiedź na pytania, które będą pojawiały się w trakcie wypełniania pasterskiego posługiwania.

Łączę wyrazy szacunku i braterskich pozdrowień Chrystusie,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

BPKEP / Warszawa

BRAK KOMENTARZY