W poniedziałek 13 marca o godz. 11.00 w Warszawie rozpoczęło się 375. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Główne tematy to duszpasterstwo rodzin i towarzyszenie osobom, których małżeństwa się rozpadły oraz pomoc Syrii.

– Zebranie plenarne to zgromadzenie biskupów, którzy podejmują konkretne decyzje i przypominają nauczanie Kościoła – mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.  Wśród tematów, nad którymi obradują biskupi, oprócz duszpasterstwa rodzin i pomocy ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie, wymienia m.in.: podsumowanie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech, proces beatyfikacji Alcide De Gasperi i Roberta Schumana, kwestię przygotowania do sakramentu bierzmowania a także obchody dnia czytania Biblii, który będzie przypadał w drugą niedzielę po Wielkanocy.

Obrady 13 i 14 marca odbędą się z udziałem gości z zagranicy. Głos zabiorą przedstawiciele Konferencji Episkopatu Albanii, Francji, Kuby oraz Łotwy. W spotkaniu będą uczestniczyć również przedstawiciele episkopatów z Białorusi, Chorwacji, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Skandynawii, Ukrainy oraz Węgier.

Pierwszy dzień zebrania plenarnego zakończy Msza św. o godz. 16.30 w Bazylice Świętego Krzyża. Eucharystia będzie sprawowana w intencji Ojca Świętego Franciszka, w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi metropolita warmiński abp Józef Górzyński.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się we wtorek, 14 marca około godz. 16.00. Po obradach wydany zostanie komunikat.

375. Zebranie Plenarne KEP, 13-14 III 2017

BPKEP

Zobacz też:

>>Tematyka obrad

>>Obsługa medialna

PODZIEL SIĘ