Zebranie Plenarne Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce rozpocznie się we wtorek 10 października w Warszawie. Wezmą w nim udział przedstawicielki 105 zgromadzeń z całej Polski.

Zebranie rozpocznie Msza św. celebrowana przez  abp. Salvatore Pennacchio i spotkanie z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce. Tematem wiodącym Zebrania będzie refleksja i  dyskusja nad dokumentem Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego p.t. Młode wino, nowe bukłaki,  który zawiera ocenę ponad 50 lat posoborowej przystosowanej odnowy zakonów, pokazuje wyzwania jeszcze otwarte i daje wskazówki co do dalszej weryfikacji i odnowy życia konsekrowanego.

Przedstawicielki zakonów żeńskich spotkają się też z bp. Arturem Mizińskim, Sekretarzem Generalnym KEP. Będą rozmawiać też na temat aktualnych problemów Kościoła oraz konferencji o cyberprzestępstwach i ochronie danych osobowych. Tradycyjnie będą też poruszały sprawy bieżące i dotyczące prac Komisji istniejących przy Konferencji.

Zebranie Plenarne zakończy się 12 października.

KWPŻZZ/bpkep

Zdjęcie ilustracyjne: KWPŻZZ