Ogólnopolska składka na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 będzie przeznaczona na sfinansowanie części kosztów związanych z przygotowaniem Wydarzeń Centralnych oraz uczestnictwem wolontariuszy i pielgrzymów w spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

„Biorąc udział w niedzielnej zbiórce przyczynisz się do przyjazdu uboższej młodzieży do Krakowa, ułatwisz osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w wydarzeniach, będziesz miał wkład w organizację liturgii i przygotowanie szat dla kapłanów oraz budowy ołtarzy na Błoniach i na Campusie Misericordiae” – zachęca Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016.

Wsparcie finansowe przełoży się na zapewnienie zaplecza socjalnego oraz bezpieczeństwa dla uczestników ŚDM. Nakładów finansowych wymaga także organizacja Festiwalu Młodych i Centrum Powołaniowego.

„Światowe Dni Młodzieży to nasze wspólne dzieło. Każdy może dołożyć do niego swoją małą cegiełkę, bo ono powstaje właśnie dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu tysięcy Polaków, którzy nie szczędzą swoich sił, talentów, czasu i pieniędzy, by jak najlepiej przygotować spotkanie młodych całego świata w naszym kraju” – przekonuje szef Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus OFM. „Dziś, na nieco ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem Dni, wiemy, że bez tego wsparcia organizacja ŚDM byłaby zadaniem niewykonalnym. To dobra okazja, by podziękować wszystkim, którzy poczuli się gospodarzami spotkania młodych i włączają się w nie na różne sposoby, również finansowo” – dodaje.

Komitet Organizacyjny na nieco ponad dwa miesiące do lipcowego spotkania młodzieży zachęca do zaangażowania i wsparcia ŚDM. Poza zaplanowanymi składkami w kościołach istnieje także możliwość darowizny pieniężnej, rzeczowej czy usługowej. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.krakow2016.com.

Ogólnopolska składka zapowiedziana na niedzielę 15 maja jest czwartą i zarazem ostatnią zbiórką na potrzeby organizacji ŚDM. Poprzedziły ją składki w listopadzie 2014 roku, w maju oraz listopadzie 2015 roku.