17 maja MARSZ DLA ŻYCIA Zapraszam! – abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

13-05-2015

„Pragniemy odejść od biegu dzisiejszego świata sterowanego pieniądzem i dążeniem do kariery, by zatrzymać się nad ceną życia, które ma swój początek wraz z poczęciem. Życia, które tak jak otrzymaną szansę możemy dobrze wykorzystać dzięki Bogu, rodzicom i każdemu człowiekowi spotykanemu na swojej drodze. Życia, które ma swój koniec przez naturalną śmierć.

0
1418
Fot. BP KEP
Fot. BP KEP

Chcemy zwrócić uwagę na konieczność podejmowania działań w celu jego ochrony właśnie teraz – nie jutro, nie za tydzień, kiedy może już być na to za późno. Spojrzeć na życie człowieka jako na proces, a nie jednostkowe działanie. Poddać refleksji jego sens, wskazywać na jego wartość i konieczność podejmowania starań, by uczynić je godnym, pięknym i dobrym.

Marsz dla Życia to przestrzeń, aby zademonstrować, jak ważna jest ochrona życia i rodziny, która jest jego źródłem. To miejsce, gdzie gromadzą się ludzie różnych wyznań i doświadczeń, którym przyświeca jeden cel – pokazać, że każde życie jest ważne i wpływać na społeczeństwo, zwracając uwagę na pełnię życia zgodnego z naturą”.

Niedziela, 17 maja 2015, Poznań.

Godz. 14.30 – Festyn rodzinny na placu Wolności,
15.45 – Marsz dla Życia ulicami Poznania,
16.30 – Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II,
17.00 – Msza św. w katedrze poznańskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Marsz dla życia. Program

BRAK KOMENTARZY