Wolontariusze Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu przybyli do abp. Stanisława Gądeckiego z życzeniami noworocznymi i odwiedzinami kolędowymi. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski życzył im błogosławionej posługi na rzecz Kościoła, którego istotą jest bycie Kościołem misyjnym.

Uczestnicy spotkania dzielili się swoimi doświadczeniami z wolontariatu misyjnego w Ziemi Świętej, Ghanie, Rwandzie i Kazachstanie. Pokazali też film z jubileuszowego, dziesiątego doświadczenia misyjnego w Domu Pokoju w Jerozolimie, sierocińcu prowadzonym przez siostry elżbietanki.

„To nie są wakacje, ale to jest czas ciężkiej pracy dla drugiego człowieka. Tym drugim człowiekiem są dzieci, które tutaj mieszkają, i dla których tu pracowaliśmy” – mówią na filmie studenci-misjonarze.

Zdaniem abp. Gądeckiego praca w Ziemi Świętej oznacza pragnienie zakorzenienia się silniej w tradycji Kościoła, a dawanie świadectwa wiary w celu misyjnym, przede wszystkim przez katolickie ruchy młodzieżowe, jest niewątpliwie obrazem żywotności Kościoła.

Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej to organizacja naukowa studentów działająca przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Historia AKM sięga 1927 r. Opiekunem wspólnoty jest bp Szymon Stułkowski.

Film z wolontariatu w Ziemi Świętej można znaleźć na profilu AKM na portalu społecznościowym (https://youtu.be/6xd00rc0l9c).

ms / Poznań

foto: Zdjęcie Wolontariuszy Akademickiego Koła Misjologicznego podczas jednego ze spotkań edukacyjnych. Źródło – FB @AKMPoznan