Mszą św. w kościele akademickim w Lublinie rozpoczął się drugi dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi będą rozmawiać m.in. na temat duszpasterstwa młodzieży. Po południu odwiedzą Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.

Zebranie Plenarne odbywa się w Lublinie pierwszy raz w historii tego miasta. Biskupi włączają się w ten sposób w obchody 100-lecia powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W pierwszym dniu obrad Konferencja Episkopatu biskupi omawiali sprawy dotyczące duszpasterstwa rodzin i działalności Caritas Polska. Dokonali też wyborów do Rady Stałej, Komisji, Rad i Zespołów Episkopatu.

Jak poinformował przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP bp Marek Solarczyk, biskupi omówią dziś m.in. kwestie związane z planami i wyzwaniami dotyczącymi duszpasterstwa młodych ludzi w Polsce i przygotowań do uczestnictwa w ŚDM 2019 w Panamie.

Po południu, po zakończeniu obrad, odwiedzą nowe Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. Jak podkreśla sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński znajdujący się tam obraz Matki Bożej Królowej Podola i Wołynia został przywieziony z Rzymu i przez wiele lat był w kaplicy sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny. – Dla mnie ten obraz jest dla szczególnie bliski, bo tam pielgrzymowaliśmy jako klerycy – mówi bp Miziński.

377. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się w niedzielę Inauguracją Roku Akademickiego KUL. Eucharystii o godz. 8.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

BPKEP

Zobacz też:
Prymas Polski na KUL o Najświętszym Sercu Jezusa: taki patronat zobowiązuje

>>Obsługa medialna 377. ZP KEP