Hiszpania: I Krajowy Kongres Bożego Miłosierdzia

22-10-2016
933

W Madrycie trwa spotkanie pod hasłem: „Confiamos en tu Misericordia” – „Ufamy w Twoje Miłosierdzie”. Jest to pierwszy w Hiszpanii Krajowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Według organizatorów bierze w nim udział ok. dwóch tysięcy osób.


W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w Madrycie rozpoczął się I Krajowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Został zorganizowany w ramach obchodów 50-lecia powstania Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Głównym celem kongresu jest „głoszenie Bożego Miłosierdzia i danie o nim świadectwa poprzez serce pokorne i współczujące” oraz „otwarcie się na potrzebujących, szczególnie na tych, którzy znajdują się na peryferiach” – powiedział kard. Antonio Cañízares. Wygłosił on konferencję inauguracyjną pt. „Jezus Chrystus, miłosierne oblicze Ojca”. Inne tematy to „Spowiedź, sakrament miłosierdzia” i „Dzieła miłosierdzia”.

Uczestnicy kongresu wysłuchają także szeregu świadectw, w tym m. in. sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, syryjskiego małżeństwa prześladowanego za wiarę oraz katolika pracującego w świecie mediów. Organizatorzy przewidzieli też dużo miejsca na modlitwę. Dzisiaj późnym wieczorem odbędzie się specjalne czuwanie modlitewne w stołecznej katedrze Almudena. Natomiast jutro Mszę na zakończenie obrad odprawi kard. Ricardo Blázquez, przewodniczący episkopatu Hiszpanii.

Celem kongresu jest również ukazanie instytucjonalizacji ruchu Bożego Miłosierdzia w Hiszpanii. W tej chwili ma on charakter krajowy i podlega episkopatowi.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt/ rv

Powered by WPeMatico