Kolejne rodziny przyjęte w archidiecezji krakowskiej

0
728

W Domu rekolekcyjnym Grup Apostolskich w Bukowinie Tatrzańskiej przebywa 21 osób pochodzących z Zaporoża, Charkowa i Kijowa. Pracownicy Caritas, mieszkańcy Bukowiny oraz animatorzy RAM-u dokładają starań, by niczego im nie zabrakło.

Na plebanii przy kościele św. Barbary w Trzebini zamieszkały dwie rodziny z Kijowa. Najmłodszy jej członek, Bronek, ma niecałe dwa miesiące. Do Polski dotarli oni z kilkoma reklamówkami i dokumentami. Ogłoszona zbiórka potrzebnych rzeczy, w której wzięli udział parafianie i inni darczyńcy, zakończyła się po kilku godzinach z powodu ogromnego odzewu. Udało się również przerobić dużą salę na plebanii na mniejsze pokoje i odpowiednio je wyposażyć.

Do Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie przyjechały mamy z dziećmi, które przebywały w kijowskim domu dla samotnych matek. Choć budynek ten nie jest jeszcze oficjalnie otwarty po remoncie, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej wyszedł naprzeciw aktualnym potrzebom. Oprócz podstawowych potrzeb, które z pomocą dobrych ludzi udało się zapewnić, dzieci objęto także opieką pediatryczną.

ми думаємо про вас. багато любові від… – Myślimy o Tobie. Dużo miłości od… – takie rysunki powieszone są w namiocie Caritas na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie, w którym uchodźcy mogą zjeść ciepły posiłek przez całą dobę.

Aktualnie do punktów prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej potrzebne są:

1.Środki higieny osobistej:– żele pod prysznic, szampony do włosów, mydła,– dezodoranty,– pianki do golenia i golarki,– szczotki do włosów,– kremy do twarzy i rąk,– kremy na odparzenia dla niemowląt,– podpaski.

2. Żywność:– soczki, musy, jedzenie w słoikach dla małych dzieci,– zapakowane fabrycznie rogaliki typu 7days,– cukierki, jajka niespodzianki – sprawiają wiele radości dzieciom,– herbata, kawa rozpuszczalna, cukier.

3. Ładowarki do telefonów, baterie, powerbanki

4. Skarpetki, bielizna

5. Worki na śmieci – 240 litrów, plastikowe miseczki na zupę – 450 ml, kubki na herbatę.

Prosimy o nieprzynoszenie ubrań.

Miejsca zbiórki: – Punkt na dworcu PKP w Krakowie obok Biedronki przy peronie 1,– Arcybractwo Miłosierdzia – ul. Sienna 5

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

BRAK KOMENTARZY