Laureaci Konkursu „Mój szkolny kolega z misji” u Jasnogórskiej Pani

0
136

W środę, 22 maja br., na Jasną Górę będą pielgrzymowali rodzice, nauczyciele, katecheci i uczniowie szkół podstawowych, uczestnicy XXIV Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Uroczystą Galę wręczenia nagród laureatom konkursu rozpocznie o godz. 11 Msza św. w kaplicy Jasnogórskiej pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, przewodniczącego Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji i biskupa kieleckiego.

„Na Jasnej Górze będziemy dziękowali Bogu za misyjne zaangażowanie uczniów szkół podstawowych z całej Polski” – mówi ks. Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, odpowiedzialny za zorganizowanie Konkursu.

W Konkursie, który odbywał się pod hasłem „Świat potrzebuje misjonarzy”, wzięło udział 300 szkół podstawowych. W prowadzenie Konkursu zaangażowało się 900 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 4 tys. uczniów z 300 szkół podstawowych. Konkurs skierowany jest do uczniów w czterech kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej. Także nauczyciele i wychowawcy mogą uczestniczyć w Konkursie w kategorii scenariusz zajęć.

W ramach kategorii charytatywnej zebrano 37 tys. zł, które Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przeznaczyło na budowę szkoły podstawowej nad Amazonką w Peru. Symboliczny czek zostanie przekazany podczas Gali księżom misjonarzom fideidonistom z archidiecezji częstochowskiej: ks. Rafałowi Kipigrochowi i ks. Kamilowi Tokarzowi. Księża ci pracują wśród Indian nad Amazonką.

Pełna młodzieńczego wigoru i radości Gala jest spotkaniem tych, których pasjonują misje i którzy na co dzień angażują się w modlitwę i pomoc finansową dla misjonarzy. Jest to święto młodych uczniów-misjonarzy, które inspiruje do systematycznej troski o misje.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

Fot. adgentes.misje.pl

BRAK KOMENTARZY