W czwartek 6 czerwca br., w kaplicy Sekretariatu KEP, została odprawiona Msza Święta dziękczynna za 10 lat pracy w Sekretariacie bp. Artura G. Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Episkopatu.

Na wstępie abp Wojda złożył podziękowania za dekadę posługi bp. Mizińskiego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Zaznaczył, że każde pożegnanie wywołuje emocje, gdyż „nasze serce przyzwyczaja się do obecności innych”. Niemniej – dodał hierarcha – „jest to normalna rzecz, która wpisuje się w codzienne życie i w nasze relacje”.

Przewodniczący KEP przypomniał w homilii, że „nasze życie ma być egzystencją paschalną, to znaczy ma być posługą innym, a jednocześnie głębokim zjednoczeniem z Chrystusem”. Nawiązując do czytania z Listu św. Pawła Apostoła do Tymoteusza, zwrócił uwagę, że „życie chrześcijańskie powinno być życiem Chrystusa w Jego własnej Osobie. To znaczy, że Chrystus powinien żyć w życiu każdego człowieka. To jest ta maksyma, do której zawsze dążymy”. „Wiemy, że nie jest to łatwe, że podejmujemy wiele wysiłków, by zbliżyć się do Jezusa Chrystusa, aby poprzez nasze codzienne życie, czy to kapłańskie, biskupie czy też świeckie, ta obecność Jezusa mogła wybrzmiewać” – zaznaczył.

Eucharystię koncelebrowali abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w latach 2014-2024, a także rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ oraz księża pracujący w Sekretariacie KEP i zaprzyjaźnieni z Episkopatem. We Mszy św. uczestniczyły siostry służebniczki posługujące w Sekretariacie oraz świeccy i zakonni pracownicy Sekretariatu, a także zaprzyjaźnione osoby.

BP KEP

 

Fot. BP KEP

Msza św. dziękczynna za 10 lat pracy w Sekretariacie KEP bp. Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski (Warszawa, 06.06.2024 r.)