Prawo a wartości w Europie to tytuł sesji, która miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie w ramach II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi”. W spotkaniu wziął udział m.in. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, który przewodniczył jednemu z paneli konferencji. 

W spotkaniu w Lublinie wziął udział m.in. abp  Tomasz Peta, Arcybiskup Archidiecezji w Astanie w Kazachstanie, który mówił o „Roli kultu maryjnego w reewangelizacji” oraz bp Antoni Dziemianko z Białorusi i bp Ryszard Karpiński Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Lubelskiej.

 II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” trwa od poniedziałku do 22 października w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Częstochowie i Krakowie trwa. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II. Kongres wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Europa Christi” to nazwa Ruchu, który podejmuje problemy zagrożeń dla Europy, jej tożsamości i kultury, który była kształtowana przez ponad dwa tysiące lat przez wiarę chrześcijańską.

>>Program Kongresu

Kongres Europa Christi, 16 X 2018, Lublin

BRAK KOMENTARZY