W związku z 398. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się na Warszawie w dniach 10-12 czerwca 2024 roku, planowane są następujące spotkania z dziennikarzami:

10 czerwca (poniedziałek) godz. 10:40 – briefing przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego. Briefing potrwa ok. 15 min. Wezmą w nim udział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, i ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. W czasie briefingu nie są przewidziane pytania dziennikarzy. Po briefingu będzie możliwość przejścia na salę obrad w celu zrobienia zdjęć.

12 czerwca (środa) godz. 14:30 – konferencja prasowa po zakończeniu obrad.

Możliwa będzie również obsługa medialna dla fotoreporterów i operatorów kamer podczas Mszy św. z udziałem Konferencji Episkopatu Polski sprawowanej 11 czerwca o godz. 18:00 w kościele św. Stanisława Kostki (Sanktuarium diecezjalnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki). Na obsługę medialną Mszy św. nie będą wymagane akredytacje. Dziennikarze mogą zgłaszać się o godz. 17:40 do Rzecznika Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysława Śliwińskiego, po lewej stronie od wejścia do kościoła św. Stanisława Kostki (przy dzwonie). Dziennikarze obsługujący uroczystość będą mogli przebywać wyłącznie w miejscach wyznaczonych przez obsługę.

Wejście na briefing i konferencję prasową będą możliwe tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji. Zgłoszenia (imię, nazwisko, zdjęcie/skan legitymacji prasowej) można przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do poniedziałku, 10 czerwca, do godz. 9:00.

W prośbie o akredytację prosimy o sprecyzowanie, którego z tych wydarzeń ona dotyczy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, po upływie terminu zgłoszeń, akredytacje nie będą udzielane.

Dokładne informacje odnośnie do miejsca briefingu i konferencji prasowej zostaną podane akredytowanym dziennikarzom w mailu przed tymi spotkaniami.

W razie pytań dotyczących obrad biskupów dziennikarze są proszeni o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487.

BP KEP

Zobacz także: Tematyka obrad