Ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony czyli tradycyjne dożynki odbędą się na Jasnej Górze w pierwszy weekend września, w tym roku 3-4 września. Odbywać się będą pod hasłem: „Do Maryi Królowej Pokoju”. Msza św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych odprawiona zostanie w niedzielę o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie.

Dożynki Jasnogórskie na stałe zostały wpisane w tradycję pielgrzymowania rolników do Matki Bożej. Dzięki ogólnopolskiemu charakterowi są okazją do wspólnej modlitwy, ale też prezentacji piękna i barwności polskiej kultury ludowej.

Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników zainauguruje w sobotę o godz. 19.00 Msza św. w Bazylice. Po Apelu Jasnogórskim, który poprowadzi bp Leszek Leszkiewicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników, rozpocznie się droga krzyżowa na Wałach, a po niej czuwanie modlitewne.

W niedzielę, 4 września, o godz. 8.00 rozpocznie się modlitwa na placu przed Szczytem z udziałem orkiestr i zespołów śpiewaczych.

Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup kielecki Jan Piotrowski.

it/BPJG

Więcej

BRAK KOMENTARZY