„Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego” to tytuł rozważań majowych na rok 2020 wydanych pod patronatem Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski. Mają być one pomocą w przygotowaniu do uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Maryja „jest przykładem bezwzględnego zaufania do planów Opatrzności Bożej. Za wzorem Maryi i za Jej wstawiennictwem Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński prowadził Kościół w Polsce tą opatrznościową drogą” – napisał abp Wacław Depo, przewodniczący Komisji Maryjnej KEP we wprowadzeniu do publikacji rozważań majowych na rok 2020.

Autorem rozważań jest dominikanin o.  Stanisław Przepierski. „Dziękuję Bogu za wielką łaskę, że dane mi było wielokrotnie spotkać i słuchać Księdza Prymasa. Najpierw w katedrze gnieźnieńskiej, dokąd często pielgrzymowałem z rodzicami i dziadkami. Nigdy nie zapomnę dostojeństwa i wielkiej mądrości mego Pasterza” – napisał w słowie wstępu do rozważań.

Rozważania majowe na każdy dzień powstały w ramach współpracy Komisji Maryjnej Episkopatu, Instytutu Prymasowskiego i Instytutu Maryjnego Jasnej Góry. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa „Paulinianum”. Książki można zamawiać w wydawnictwie lub w Instytucie Maryjnym na Jasnej Górze. Od 30 kwietnia na stronie Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego będą dostępne w formie pdf.

>>Więcej