Papież Franciszek pozdrowił m.in. uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Po modlitwie Anioł Pański, którą odmówił z balkonu kliniki im. Gemellego w Rzymie, powiedział: „Pamiętam i błogosławię tym, którzy dzisiaj w Polsce uczestniczą w pielgrzymce Radia Maryja do częstochowskiego sanktuarium”.

Publikujemy polskie tłumaczenie papieskich słów:

Drodzy Bracia i Siostry! W minionych dniach moja modlitwa często kierowała się ku Haiti, po zabiciu prezydenta i zranieniu jego małżonki. Łączem się z apelem biskupów tego kraju, by odłożono broń i wybrano życie, wybrano życie razem po bratersku w interesie wszystkich i w interesie Haiti. Solidaryzuję się z umiłowanym narodem haitańskim: życzę, by ustała spirala przemocy, a państwo mogło podjąć drogę do przyszłości pokoju i zgody.

Dzisiaj przypada Niedziela Morza, poświęcona w sposób szczególnym ludziom morza, dla których jest ono źródłem pracy i utrzymania. Modlę się za nich i wzywam wszystkich do troski o oceany i morza, do dbałości o zdrowie mórz. Niech jakikolwiek plastik nie będzie kierowany do morza.

Pamiętam i błogosławię tym, którzy dzisiaj w Polsce uczestniczą w pielgrzymce Radia Maryja do częstochowskiego sanktuarium.

Dzisiaj obchodzona jest uroczystość św. Benedykta, opata i patrona Europy. Brawa dla naszego świętego! Złóżmy życzenia dla benedyktynów i benedyktynek na całym świecie, i życzenia dla Europy: niech będzie zjednoczona w swoich wartościach założycielskich!

Wszystkim Wam życzę dobrej niedzieli. Nie zapominajcie o modlitwie za mnie! Smacznego obiadu i do widzenia!

Tłum. KAI

BRAK KOMENTARZY